Keményen beszóltak a gazdag országoknak a klímatárgyalásokon
Barbados miniszterelnöke arra figyelmeztet, hogy 2050-re egymilliárd menekült érkezik, ha a kormányok nem lépnek azonnal a válság kezelésére.
Mia Mottley, Barbados miniszterelnöke a koppenhágai ENSZ-klímatárgyalásokon éles támadást intézett az iparosodott országok ellen, amiért cserbenhagyják a fejlődő világot az éghajlati válsággal kapcsolatban. Azt mondta, hogy a gazdag világ jólétét – és magas szén-dioxid-kibocsátását – a múltban a szegények kárára érték el. Most pedig a szegények kénytelenek újra fizetni, mivel az éghajlat olyan összeomlásának áldozatai, amelyet nem ők okoztak, közölte a Guardian.
“Mi voltunk azok, akiknek a vérével, verejtékével és könnyeivel finanszíroztuk az ipari forradalmat.”
“Most kettős veszélynek kell szembenéznünk azzal, hogy az ipari forradalomból származó üvegházhatású gázok miatt kell megfizetnünk a költségeket? Ez alapvetően igazságtalan.”
Figyelmeztetett, hogy az évszázad közepére világszerte egymilliárd éghajlati menekült lesz, ha nem kezeljük az éghajlati válságot. A tárgyalások egyik legnagyobb problémája az éghajlati igazságosság, vagyis az, hogy a szegény emberek viselik az éghajlat károsodásának fő terhét a szélsőséges időjárás formájában, miközben a gazdag országok nem teljesítették ígéreteiket a kibocsátáscsökkentésre és a szegényeknek az éghajlatváltozás okozta károk finanszírozására tett ígéreteiket.
Mottley a Nicola Sturgeon skót miniszterelnök által szervezett rendezvényen beszélt a Világbankról is. Nem csak szerinte, de sok ország szerint sem tett eleget az éghajlatvédelem érdekében, de érintette azokat az országokat is, amelyek támogatások helyett kölcsönöket nyújtanak.
“Más megközelítésre van szükségünk, hogy a katasztrófák sújtotta országokban a jövőben lehetővé tegyük a támogatásalapú újjáépítési támogatásokat. Ha ez nem történik meg, akkor az éghajlati menekültek száma növekedni fog. Tudjuk, hogy 2050-re a világ mai 21 millió klímamenekültjéből 1 milliárd lesz”.
Mottley a francia elnökkel, Emmanuel Macronnal közösen dolgozik egy olyan kezdeményezésen, amelynek célja, hogy új finanszírozási eszközöket biztosítson a fejlődő világ számára. Macron a COP27 konferencián elmondta, hogy hangsúlyozza: az ukrajnai háborútól függetlenül Franciaország nem fog visszalépni az éghajlati válság kezelésével kapcsolatos kötelezettségvállalásoktól.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/11/07/olaszorszag-tobb-tucat-menekult-partra-szallasat-akadalyozta-meg/” ][/hm_embed]
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Oszama bin Laden fia mégsem halt meg, és véres visszatérésre készül?
A legismertebb összeesküvés-elméletek és kialakulásuk háttere
A kihalt dinoszauruszokat már nem tudjuk visszahozni, de a mamutokat lehet
Itt az újabb Elon Musk bejelentés: benépesítéshetjük a Mars bolygót 4 éven belül
Fordulat a gravitációs hullámok kutatásában: Az ősrobbanás utáni teóriát megkérdőjelező felfedezés
Történelmi pillanat: 2 holdja lesz a Földnek hamarosan!