A szakértők sokat gondolkoztak, hogy mi is lehet a 16 centi hosszúságú tárgy, de végül belátták, hogy pontosan az, aminek látszik.
Egy 1992-ben, Anglia északkeleti részén talált tárgyat vizsgáltak meg újra a kutatók, és hihetetlen felfedezést tettek, írja a Guardian.
A Newcastle Egyetem és a University College Dublin kutatói most arra jutottak, hogy megtalálták az eddigi egyetlen ismert életnagyságú római vibrátort. Az eszközt az egykori birodalom legtávolabbi északi peremén fedeztek fel.
A falloszt egy árokban találták, cipők és ruhakiegészítők tucatjaival, valamint kézműves hulladéktermékekkel, például bőrdarabokkal és megmunkált agancsokkal együtt.
Mint tudjuk, a két- és háromdimenziós fallikus ábrázolások mindenhol jelen voltak a római világban. Legyen szó mozaikokról, freskókról, edénydíszekről vagy nyakban hordott medálokról.
A most talált eszköz 16 cm hosszúságú, de a kutatók szerint valószínűleg még ennél is nagyobb volt, mert a fa hajlamos a zsugorodásra és a vetemedésre.
„Ez az első alkalom, hogy nem egy kicsi, miniatűr falloszt találunk” – mondta Rob Collins, a Newcastle Egyetem archeológusa. „Ez életnagyságú. A régészetben általában ha találunk egy tárgyat, meg tudjuk mondani, mire használták, vagy legalábbis kikövetkeztethetjük, mire. Ennél az eszköznél nem ez volt a helyzet. Szélesre kellett tárnunk a fantáziánkat” – tette hozzá a szakember.
Az ókori fallikus tárgyakat gyakran használták a gonosz elűzésére. Az elemzés azonban azt mutatta, hogy ennek a fallosznak a vége jóval simább, ami azt jelzi, hogy egy ideig használták valamire.
Három elmélet van, de a szexjáték a legesélyesebb
A csapat három lehetséges elméletet vizsgált meg. Az egyik elmélet szerint szexuális játékok céljából használták a rómaiak, és ezt tartják a legvalószínűbbnek.
„Ha ez a helyzet, akkor tudomásunk szerint ez lenne az első római dildó, amivel találkozik a régészet. A görög és római költészetből, valamint a görög és római művészetből tudjuk, hogy vibrátort használtak ilyeneket. De nem találtunk még rá régészeti példákat” – húzta alá Collins.
A második elmélet szerint a tárgyat mozsártörőként használták kulináris célokra, vagy kozmetikai vagy gyógyászati összetevők őrlésére. Mérete megkönnyítette volna a használatát, a forma pedig mágikus tulajdonságokkal hatotta volna át az ételt vagy az összetevőket.
A harmadik lehetőség az, hogy egy szoborba volt ágyazva az eszköz, a járókelők pedig ezt megérintették, és ettől vártak szerencsét, vagy a balsors elkerülését. Ez általános volt az egész Római Birodalomban.
Ha ez a helyzet, a szobor valószínűleg egy fontos épület bejárata közelében helyezkedett volna el. De a bizonyítékok azt mutatják, hogy a fallosz vagy bent volt, vagy legalábbis nem volt szabadon hosszabb ideig. Ezért nem valószínű, hogy ez az elmélet hordozná az igazságot.
Érdemes elolvasniA tudósok sem értik miért, de ettől brutálisan erős, többszörös orgazmusod lesz
Source: Guardian
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tudós szerint már 50 éve találtunk életet a Marson – és rögtön meg is semmisítettük
Ilyen volt az ókori gyógyítás – a spiritualitás, a természet és a tudomány keveréke
Megmutatjuk, kik voltak a legkiválóbb magyar csillagászok a történelem során
3600 éves sajtot találtak a régészek egy sírban
Az étrended formálja az agyad: hogyan hatnak az ételek a fejlődésére?
Szenzáció: a NASA 470 millió km távolságból fogott be jeleket