Az egyetemi professzorok meglepő hányada találkozott már UFO-val
A világ összes embere közül, akik azt állítják, hogy láttak már UFO-kat vagy találkoztak velük, az akadémikusok nem tűnnek a legvalószínűbb csoportnak. De egy új felmérés szerint még ők is láttak olyan dolgokat, amelyeket nem tudnak megmagyarázni.
Egy meglepő új tanulmányban, amely 144 amerikai egyetemen kérdezte az egyetemi oktatókat, minden ötödik akadémikus elismerte, hogy megfigyelt valamit, ami megfelelhet az Egyesült Államok kormányának az azonosítatlan légi jelenség (UAP, Unidentified Aerial Phenomenon) definíciójának, írja a Futurism.
A Humanities and Social Sciences Communications című folyóiratban közzétett felmérés során az ország és a különböző tudományágak akadémikusai nyílt végű kérdéseket tettek fel arra vonatkozóan, hogy ők vagy a hozzájuk közel álló személyek “megfigyeltek-e valaha olyan ismeretlen eredetű dolgot”, amely megfelel az Egyesült Államok kormányának az azonosítatlan légi jelenség (UAP) definíciójának, amelyet tágan “azonnal nem azonosítható légi tárgyként” írnak le.
A válaszadók alig kevesebb mint egyötöde, 18,9 százalékuk mondta, hogy látott valamit, ami megfelel ennek a meghatározásnak. Bár ez meglepő eredmény, a számokba kicsit belemerülve más képet kapunk. Egyrészt az e-mailben küldött felmérés válaszadási aránya rendkívül alacsony volt.
Úgy néz ki, nem csak az átlagember találkozik UFO-kkal
A közel 40 000 oktatóból, akik megkapták az e-mailt, csak körülbelül 1500-an válaszoltak, ami arra utal, hogy az eredmények jelentősen torzíthatók a válaszadók felé, akiket vonzott a téma. Így valószínűleg nem általánosíthatók, amit a kutatók maguk is elismertek a tanulmányban. Ennek ellenére a tanulmány érdekes bepillantást nyújt az UFO-k témáját övező tabukba, amelyekkel a kormányzati szervek, köztük a NASA is, most kezdenek foglalkozni.
Bár volt néhány nem meglepő módon ironikus válasz, egy személy állítólag azt írta vissza, hogy a felmérés mögött álló csapat számára “a szóhasználat trükkös lehet”, volt néhány megdöbbentően őszinte válasz is a tapasztalatokra vonatkozó kérdésekre.
“Az egész családom és én 1976 körül láttunk egy UFO-t”, írta egy válaszadó. “A házunk felett volt a vidéki északkeleti [kitakart nevű állam] északkeleti részén. Két testvérem látta, míg mi többiek a házban éreztük, hogy az rázkódik, és hangos zajt hallottunk. Éppen vacsoráztunk, amikor a rengés történt, de olyan erős volt, hogy mindannyian kirohantunk”.
Egy másik azt mondta, hogy bár két UFO-észlelésük is volt, már nem mondják el az embereknek, mert “azt hitték, hogy őrült vagyok vagy hazudok, ezért most már hallgatok”. De vajon tényleg azt mutatják az adatok, hogy minden ötödik professzor hisz az UFO-kban? Nem igazán, és ahogy a kutatók maguk is állítják, ez mellékes lenne.
Különösen a témával kapcsolatos megbélyegzés miatt a kutatók tanulmányukban elismerték, hogy “az eredmények előzetesek”, mivel sok akadémikus azt gondolhatta, hogy a felmérés spam.
“A legtöbb oktatói kar bizonyos fokú kíváncsiságról adott számot az UAP/UFO témával kapcsolatban, ami talán arra utal, hogy nyitottabbak voltak a részvételre, és kevésbé hajlamosak arra, hogy a felmérést spamnek gondolják, és így részrehajlást vélünk felfedezni.”
A válaszadók túlnyomó többsége bizonyos fokú szkepticizmusról is beszámolt.
“Ez a felmérés egy feltáró tanulmány volt egy olyan témában, amelyet tudomásunk szerint még soha nem vizsgáltak” – olvasható a közleményben. “A cél az volt, hogy meghallgassuk a tantestület véleményét egy olyan témával kapcsolatban, amelynek a mainstream társadalomban folyamatosan nő a népszerűsége”.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Megtalálhatták a Tejútrendszer ősi, ‘gonosz ikertestvérét’?
Félelmetes videó mutatja be a különböző kategóriájú hurrikánokat, és azt, hogy milyen pusztításra képesek
Így szigorított a NAV 2024-ben: könnyebben minősíthetnek kockázatos adózónak
Lerobbant az orosz kémhajó NATO-területen, a dánok és egy vontatóhajó kísérték vissza
Nobel-díjat kapott a mesterséges intelligenciáért, közben pedig retteg saját találmányától
Innen indultak a 20. századi Nobel-díjas tudósaink