Nagy változás előtt a TikTok: bevezetik a csak szöveges bejegyzéseket
A világ legnépszerűbb videómegosztó platformja, a TikTok új babérokra tör azzal, hogy engedélyezi a csak szöveges bejegyzéseket.
Miután Elon Musk felvásárolta a Twittert, ma már X, hatalmasat változott a közösségi média világa. A milliárdos újításait nem igazán fogadják el a felhasználók, és már több millióan elhagyták a Twittert, és új lehetőségeket keresnek.
A Twitter pénzügyileg szenved, júliusban bejelentette, hogy a hirdetési bevételei 50%-kal csökkentek, mivel a hirdetők visszatartották az oldalra szánt kiadásokat. A rivális technológiai cégek a Musk által a Twitter megvásárlásával járó vélt káoszt és felfordulást lehetőségként használták ki arra, hogy a Twitter felhasználói bázisának egy részét magukhoz vonzzák, és rivális platformokat indítsanak.
Ahogy megírtuk korábban, a Facebookot és Instagramot üzelemtető Meta be kívánja tölteni a Twitter által hagyott piaci rést, és elindította a Meta Threads alkalmazást, ami igencsak hasonlít a most már X-re keresztelt platformra.
A TikTok sem szeretne lemaradni a volt Twitter felhasználók elhappolásáról, így a kínai vállalat bejelentette a csak szöveges posztok bevezetését. Mostantól lehetővé teszi az eddig csak videómegosztást engedő platform a felhasználók számára “szöveges tartalmak” létrehozását, amivel kitágítják a tartalomkészítés határait mindenki számára, és külön teret adnak a kommentekben, feliratokban és videókban látott írott kreativitásnak”. A felhasználók színes háttereket és matricákat is hozzáadhatnak majd a bejegyzésekhez, amelyeknek 1000 szavas limitje van. A Variety a funkciót az Instagramhoz hasonlította, ahol a beszélgetés elősegítése helyett a posztokat egyszerűen csak kommentelni lehet.
A Meta Threads az Instagram szöveges alapú alkalmazása, amely az Instagram meglévő felhasználói bázisát használja ki, és a hónap elején nagy felhajtással indult el. Bár a Threadsre kevesebb mint öt nap alatt 100 millióan regisztráltak az indulás után, a napi aktív felhasználók száma azóta 70%-kal csökkent, írja a Forbes. Magyarországon még nem is elérhető az alkalmazás.
TikTok és a kínai szálak
A TikTok a cég honlapja szerint valamivel több mint egymilliárd felhasználóval rendelkezik, míg az Instagramnak 2,3 milliárd felhasználója van a Business of Apps nevű iparági weboldal szerint. A TikTok közönsége fiatalabb, mint az Instagramé: a brit kommunikációs felügyelet a héten megállapította, hogy a 12-15 évesek körében ez az első számú hírforrás, amelyet a YouTube és az Instagram követ.
A TikTokot azonban kritikák érték a Kínához való kötődése miatt, a kanadai, az amerikai, az Egyesült Királyság és Ausztrália kormánya korlátozta az alkalmazás használatát a kormányok tulajdonában lévő eszközökön. Ezen a héten a vállalat felfedte, hogy a Kínában dolgozó alkalmazottai hozzáférhetnek egyes ausztrál felhasználói adatokhoz.
A TikTok-ot mellőzzék az magyar állami készülékeken?
Az LMP azt javasolja, hogy állami, önkormányzati készülékeken ne lehessen használni a TikTokot, az ugyanis az ellenzéki párt szerint kockázatos – mondta egy hete sajtótájékoztatóján Kanász-Nagy Máté frakcióvezető-helyettes. Szerinte az alkalmazás érzékeny adatokat gyűjthet a használójáról, például a naptárbejegyzéseit vagy a kontaktlistáját. A TikTok tulajdonosai ráadásul “ezer szállal kötődnek a Kínai Kommunista Párthoz, a kínai kormányhoz” – tette hozzá.
Kérdésére, hogy emiatt, számos országhoz hasonlóan nem kellene-e az állami, önkormányzati alkalmazottak számára tiltani a használatát, minden tárcától egyforma választ kapott: a kormány mindenkit óvatosságra és tudatosságra buzdít az internet használatakor, de a konkrét ügyben a cenzúrát nem támogatja.
Kanász-Nagy Máté kihangsúlyozta, hogy az alkalmazás telepítése önmagában kockázatos, és a kormány szerinte nem tud különbséget tenni a cenzúra és egy alkalmazás mellőzése között. “Senki nem vetett fel cenzúrát” – fogalmazott a képviselő.
Elmondta azt is, hogy az ügyben törvénymódosítást is kezdeményeztek, amelyet ősszel tárgyalhat a parlament.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Íme Egyiptom kevésbé ismert piramisai a Középbirodalom korából
Miért Csókolózunk? Az Evolúciós Gyökerek a „Gondozó Végső Csókja Hipotézisben” Rejlenek
Noé bárkájához vezethet el a lenyűgöző 3000 éves térkép
Elhunyt szeretteinkkel beszélgetni AI segítségével? – A „digitális feltámadás” etikátlan, illegális és nem segít a gyász feldolgozásában
A Magyarábiak – Magyarország legmesszebbi gyermek
Levélgereblyézés: miért jobb, ha idén ősszel kihagyod a kertészkedés ezen részét?