A testünk egy lényeges része a halál után is életben marad
Kiderült, hogy az emberi test egy kulcsfontosságú része akkor is életben marad, amikor meghalunk.
A Conversation című lapban Jennifer DeBruyn, a Tennessee Egyetem környezeti mikrobiológia professzora kifejtette, hogy a bélrendszerünkben élő mikrobák, amelyek segítenek megemészteni az ételt, létfontosságú vitaminokat termelnek és megvédenek a fertőzésektől, tovább élnek és segítenek a holttestek újrahasznosításában, még jóval az elmúlásuk után is, derül ki az Indy100 beszámolójából.
Elmagyarázta, hogy “amikor meghalunk, a szívünkkel együtt leáll a vérkeringés, amely az oxigént szállította az egész testünkben. Az oxigénhiányos sejtek elkezdik emészteni magukat az autolízisnek nevezett folyamat során.”
Az ezekben a sejtekben lévő enzimek, amelyek normális esetben szénhidrátokat, fehérjéket és zsírokat emésztenek az energia vagy a növekedés érdekében ellenőrzött módon elkezdenek dolgozni a membránokon, a fehérjéken, a DNS-en és más, a sejteket alkotó összetevőkön.
“A sejtek lebomlásának termékei kiváló táplálékot jelentenek a szimbiotikus baktériumok számára, és mivel az immunrendszer nem tartja őket kordában, és az emésztőrendszerből sem kapnak folyamatosan táplálékot, ezért ehhez az új táplálékforráshoz fordulnak.”
Az emberi test egészen érdekfeszítő, még a halál beállta után is
Ez azután következik, hogy a kutatók felfedeztek egy furcsa, ismétlődő matematikai mintát az emberi sejtekben.
Testünket számtalan különböző funkcióval rendelkező egyedi sejtek hatalmas sokasága alkotja, az idegrendszerünk neuronjaitól kezdve az oxigénhordozókig, amelyek mind összhangban dolgoznak, hogy életben tartsanak minket.
Németország, Kanada, Spanyolország és az Egyesült Államok tudományos kutatóintézeteinek szakértői közösen dolgoztak egy tanulmányon, hogy meghatározzák, hányféle sejt van az emberi testben, és az eredmények megdöbbentőek.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Magyarország az egyik legbarátságtalanabb ország egy friss felmérés szerint
5 húsvéti hagyomány, amely kikopott a köztudatból
Így élték túl a csótányok a dinoszauruszokat kiirtó meteorit becsapódását
Idéntől gyorsabban juthatunk el az Adriára, hamarosan elkészül a Budapestet Eszékkel összekötő autópálya
Megtalálták az eddig észlelt legkisebb galaxist, ráadásul itt van a szomszédban
Ismeretlen életforma vésett sivatagok szikláiba egymillió évvel ezelőtt