Ősi, mexikói templom alatt találták meg az ‘alvilág egy kapuját’
1674-ben Francisco de Burgoa, a híres Domonkos történész egy hatalmas labirintusról számolt be a Mexikóban található Mitla ősi romjai alatt, amelyre a zapoték népcsoport az alvilág bejárataként hivatkozott. Most pedig egy kutatócsoport bebizonyította a legenda igazát, és modern eszközökkel végre felfedezte Liobaa kiterjedt földalatti templomát, ami zapotékul a sírok házát jelenti.
A Vice szerint Mitla már nagyjából kétezer évvel ezelőtt is lakott volt, a zapotékok számára jelentős vallási helyszínként funkcionált. Amikor a spanyol gyarmatosítók betörtek, lerombolták a helyet, és elűzték a lakosokat. Ahogy a leleteket részletező blogbejegyzés kifejti, de Burgoa egy fantasztikus földalatti komponensről számolt be.
Mexikó ősi temploma alatt az alvilág kapuja rejlett
Feljegyzései egy hatalmas földalatti templomot említenek, amely négy egymáshoz kapcsolódó kamrából áll, és amely Teozapotlán főpapjainak és királyainak sírjait tartalmazza. Az utolsó földalatti kamrából egy kőajtó vezetett egy harminc mérföldnyire a föld alá nyúló mély barlangba. Ezt a barlangot más folyosók, mint utcák keresztezték, tetejét oszlopok támasztották alá.”
Ma egy katolikus templom áll a zapotékok ősi központjának helyén, és egy kutatócsoport 2022-ben úgy döntött, hogy megkeresik az alvilág ősi bejáratát. De Burgoa azt írta, hogy “a misszionáriusok a földalatti labirintus minden bejáratát lezáratták, és csak a palotákat hagyták a föld felett állva”.
A felfedezéshez a csapat talajradart és más modern technikát használt. A bejegyzésük szerint egy nagy üreget találtak, amely egy jelentős “geofizikai anomáliához” kapcsolódik, valamint két, a fő üregbe vezető járatot észleltek úgy 5-8 méterrel a föld alatt. A katolikus templom főoltára alatt pedig egy lehetséges, elzárt bejáratot sikerült azonosítaniuk.
Azonban nem a mexikói az egyetlen ilyen helyszín
Leírásuk szerint az azonosított földalatti szerkezetek “sokkal nagyobbak és tagoltabbak”, mint a lelőhelyen máshol, és hogy ezek valószínűleg nem álltak kapcsolatban a ma ott álló föld feletti építményekkel.
A régészek azonban Izrael területén is azonosítottak egy ősi, “alvilági kaput”. A Jeruzsálemtől nem messze talált koponyák, fegyverek és több mint 100 olajlámpa közel kétezer évre visszamenőleg azt mutatja, hogy a barlang “minden olyan elemmel rendelkezik, amely szükséges ahhoz, hogy az alvilágba vezető lehetséges kapuként szolgáljon”, emellett pedig különféle, holtak feltámasztására hivatott rituálékra használták.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Miért olyan gyakori a Fibonacci-sorozat a természetben?
Betiltják az Airbnb-t egy teljes belvárosi kerületben
A Trump elleni merénylet gyanúsítottja fontos szerepet vállalt az ukrán háborúban
Alaszka-háromszög: senki nem ismeri, pedig már 20.000 ember tűnt el
2020-ban lengyel katonák zavarukban véletlenül megszállták Csehországot
A 19-es járat eltűnése: a Bermuda-háromszög rejtélye