Régészek a Hufu-piramis titkos ajtaját tervezik felnyitni
Az ókori Egyiptom számtalan tanulmány és ásatás tárgyát képezte már. Záhi Havássz, Egyiptom volt turisztikai és régiségügyi minisztere korábban egy olyan projektről számolt be, amelynek célja a Hufu-piramis feltáratlan területeinek vizsgálata.
Az építményekben felfedeztek egy szakaszt, amely több ajtóval volt lezárva, Havássznak pedig eltökélt szándéka volt, hogy kinyissa azokat, hogy kiderítse, mit rejtenek. Az ajtókhoz nehéz volt hozzáférni, és senki sem tudta pontosan, hogy hová vezetnek a piramison belül, írja a Unilad.
A piramisok nem fogynak ki a rejtélyekből
A régész korábban a The US Sunnak nyilatkozott a projektről. „Úgy gondolom, hogy a titkos ajtók, amelyeket a Nagy Piramis belsejében találtam, a mai napig rengeteg kérdést vetnek fel, amelyeket meg kell válaszolnunk.” Az építmény belsejében három különös ajtó érdekli igazán Havásszt és társait. Az egyik a második kamra déli bejáratánál, amelyen két rézkilincs van. Huszonegy centiméterrel mögötte található egy második, az északi alagútban pedig megtalálták a harmadik ajtót, amelyen két rézkilincs van.
Kívülről meglehetősen egyszerű építményeknek tűnhetnek, de a belső terek már jóval komplikáltabbak. Havássz korábban már beszélt arról, hogy a Nagy Piramis összetett belseje az, ami lenyűgözi a régészeket és történészeket egyaránt. Csapata 2023 decemberében egy héten át tartó vizsgálatot végzett egy folyamatban lévő projekt részeként, amelynek célja az ajtók mögötti részek feltárása volt.
Az első tanulmány előtt Havássz elmondta, hogy „azt tervezik, hogy kívülről tisztítják meg a déli aknát, hogy kiderüljön, valóban a külvilág felé nyílik-e. Ha igen, akkor lehetséges, hogy ez egy szimbolikus ajtó volt, amelyen keresztül a király átmehetett az Alvilágba. Csak az aknák további vizsgálata tárhatja fel az ajtók funkcióit, és oldhatja meg a Nagy Piramis számos rejtélyének egyikét.”
Havássz az Instagramon is megosztotta, hogy decemberben egyhetes vizsgálatot végeztek, de a munka nem állt meg az év végén.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Megtalálhatták a Tejútrendszer ősi, ‘gonosz ikertestvérét’?
Félelmetes videó mutatja be a különböző kategóriájú hurrikánokat, és azt, hogy milyen pusztításra képesek
Így szigorított a NAV 2024-ben: könnyebben minősíthetnek kockázatos adózónak
Lerobbant az orosz kémhajó NATO-területen, a dánok és egy vontatóhajó kísérték vissza
Nobel-díjat kapott a mesterséges intelligenciáért, közben pedig retteg saját találmányától
Innen indultak a 20. századi Nobel-díjas tudósaink