Mutatjuk a férfit történetét, akinek halála előtt hosszú ideig kellett elképesztően pokoli kínokat elszenvednie a radioaktív sugárzástól.
Egy japán férfit 83 napig borzalmas gyötrelmek közepette tartották életben, valószínűleg megváltás lehetett neki a halál, derül ki a LADbible cikkéből.
Hisashi Ouchi a kollégáival, Masato Shinoharával és Yutaka Yokokawával érkezett 1999. szeptember 30-án a Japánban található Tokaimura Atomerőműbe. A triónak azonban fogalma sem volt róla, hogy hamarosan milyen szörnyű baleset következik be.
Nagyon veszélyes anyagot kevertek
A három férfinek az volt a feladata, hogy uranil-nitrátot keverjen egy hatalmas fémtartályban. A problémák feltehetően ott kezdődtek, hogy a munkásoknak kevés tapasztalatuk volt az ilyen nagymértékben dúsított urán kezelésében, és túl sokat tettek a radioaktív anyagból a tartályba, ami kontrollálhatatlan maghasadási láncreakciót indított el.
Ennek következtében a levegőbe kerülő elképesztő mértékű sugárzás hatására a férfiak ijesztő kék villanást láttak, ezt hívják egyébként Cserenkov-sugárzásnak. Természetesen mindhárman azonnal nagy dózisú sugárzást kaptak, még Yokokawa is, aki a legtávolabb volt, 3.000 millisievert (mSv) sugárzást nyelt el.
Shinohara 10.000 mSv-et nyelt el, míg Ouchi, akinek teste a baleset pillanatában a tartály oldalához nyomódott, 17.000 mSv dózist kapott. Talán szükségtelen annál többet mondani, hogy a nemzetközi sugárbiztonsági határérték a sugárzás körül dolgozók számára személyenként, 20 mSv. Nem naponta, hanem évente.
A halálos radioaktív sugárzás többszörösét kapták
Az 5.000 mSv dózis halálosnak minősül, ami azt jelenti, hogy Ouchi a halálos kimenetelű dózis háromszorosát, Shinohara pedig a kétszeresét kapta. A csernobili katasztrófaelhárítók által elnyelt dózis egyébként 20 és 500 mSv között volt.
Miután elnyelték az elképesztő dózisú sugárzást, Ouchit Shinoharával együtt egy tokiói kórházba szállították. De megpróbáltatásaik csak ekkor kezdődtek igazán.
Bár Ouchi kezdetben viszonylag egészségesnek tűnt, a vizsgálati eredmények alapján később kiderült, hogy a radioaktív sugárterhelés teljesen elpusztította Ouchi DNS-ét, és sejtjei már nem tudtak működni.
Fehérvérsejtszáma elképesztően bezuhant, ami azt jelentette, hogy már teljesen ki volt téve a fertőzéseknek, mivel már nem volt immunrendszere. A következő napokban több bőrátültetésen, vérátömlesztésen, sőt őssejt-transzplantáción is átesett – de mindezek egyike sem tudta megakadályozni az elkerülhetetlent.
Könyörgött, hogy hagyják meghalni
Nem sokkal később, hogy Ouchi már könyörgött az orvosoknak, hogy hagyják abba a kezelését, mert nem bírja tovább. Az orvosok azonban családja kérésére mégis folytatták. Sőt, bár kórházban töltött 59. napon három szívrohamot kapott, rokonai kérésére újraélesztették.
Ouchi gyötrelme végül december 21-én ért véget, amikor többszörös szervi elégtelenség következtében elhunyt. Még csak 35 éves volt.
Shinoharának sem jutott sokkal több idő, ő 2000-ben halt meg többszörös szervi elégtelenség miatt, 40 évesen.
Ez is érdekelhet:
Kiemelt kép: depositphotos.com
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Tudtad, hogy tanulhatsz űrmérnöknek Magyarországon?
A Marsról érkező jelet egy amerikai apa és lánya dekódolta
Az ENSZ főtitkára „nagyon aggódik” az orosz frontra érkező észak-koreai katonák miatt
A tiltott kísérlet, amellyel az évezredek során többször megpróbálkoztak
Románia került Magyarország helyére egy olasz földrajzkönyvben!
A táncoló pestis esete és az őrültségről alkotott kép a kora újkorban