Átadták a Junior Prima díjakat Népművészet és Közművelődés kategóriában
Tizenegyedik alkalommal adta át a Docler cégcsoport a Junior Prima Díjat Népművészet és közművelődés kategóriában. A rendezvény az Andrássy úton, a Docler cégcsoporthoz tartozó volt IL Bacio di Stile áruházban került megrendezésre. A díjakat Árendás Péter, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem docense, valamint Gattyán György képviseletében, a Docler cégcsoport kommunikációs vezetője, Nemes Tamás adta át. A tíz díjazott fejenként 2 millió forintban is részesült, amelyből a tíz tehetség az eddigi szakmai munkáját, karrierjét tudja továbbépíteni.
A Junior Prima Díjnak öt társalapítója van. A Magyar Fejlesztési Bank a tudomány, az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. a zene, a KAVOSZ Zrt. a sajtó, a Takarék Csoport a színház- és filmművészet, a Docler Holding pedig a népművészet terén támogatja a fiatal tehetségeket.
A Docler csoport idén tizenegyedik alkalommal támogat sikeres, fiatal koruk ellenére is példamutató szakmai munkássággal és tapasztalattal rendelkező ifjú népművelőket. A szakmai szervezetek jelöléseiből az öt tagból álló zsűri 10, harminc év alatti díjazottat választott ki, akik saját területükön a legeredményesebbnek bizonyultak. Fontos szempont volt a döntés során, hogy az alkotó tevékenységen kívül melyik jelölt fordít nagy hangsúlyt arra, hogy saját területén a fiatalokat is képezze, tudását átadva hozzájáruljon az adott hagyomány, mesterség fennmaradásához.
A kiemelkedő tehetségek egy díszes emlékplakettet kaptak, valamint 2 000 000 forintos pénzjutalomban részesültek.
Díjat kapott:
- Babcsán Bence – népzenész
- Cseszák Zsombor – népzenész, zenetanár
- Eitler Ágnes – néprajzkutató
- Gerencsér Enikő – kékfestő
- Szerényi Béla – népzenész
- Kacsó Hanga Borbála – népdalénekes
- Kovács Gábor Norbert – néptáncos előadóművész
- Rotaru-Gulyás Eszter – népi ékszer- és öltözetkészítő
- Sáfrán Balázs – néptáncos előadóművész
- Sőregi Anna – népdalénekes
Árendás Péter, aki a zsűri elnökeként vett részt a szakmai munkában, elmondta:
„Évről-évre egyre nehezebb feladata van a zsűrinek, hiszen egyre több kiváló fiatal, tehetséges művész szeretné elnyerni ezt a rangos elismerést. A zsűri a döntésekor figyelembe veszi, hogy olyanok kapják ezt a díjat, akik nem csak aktívak és kiemelkedőek a népművészet valamelyik ágában, hanem a népi hagyományok ápolásával, esetleg annak továbbörökítésével, azaz például oktatásával is már foglalkoznak.”
„A Junior Prima Díj népművészet és közművelődés kategóriájának fő mecénása Gattyán György és a Docler Holding. A cégcsoport már tizenegy éve társalapítója a Prima Primissima Alapítványnak és tudatosan ezt a kategóriát gondozza. A cégcsoport két éve hosszú távú együttműködést kötött az alapítvánnyal, így az elkövetkező 3 évben is biztosan a Docler adja át ezt a díjat. Büszkék vagyunk arra, hogy 11 év alatt már a 110. fiatal szakmai munkáját támogathattuk.”
– nyilatkozta Nemes Tamás, a Docler cégcsoport kommunikációs vezetője.
Az ünnepségen a résztvevők együtt nézhették meg a Prima Primissima Alapítvány alapítójáról, Demján Sándorról szóló emlékfilmet.
Érdemes elolvasniA fizetés csak a negyedik legfontosabb lenne a tökéletes munkahelyen?
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Létezhetett fejlett civilizáció a Földön az emberiség előtt?
Kutatók a halál pillanataiban vizsgálták egy beteg agyműködését, és elképesztő felfedezést tettek
Rekordszámú orosz áldozata volt a háborúnak 2024-ben
Forradalmi vírustechnológiát fejlesztenek Pécsett
A Kármán-vonal – Ahol a magyar géniusz az űrrel találkozik
A CIA visszavonta a világvége-elmélet titkosítását