Videó: A kínai lakosok lázadnak az elnyomó Covid-zárlatok miatt, Kína minden nyomot el akar tüntetni
A Covid zárlat alatt álló lakosok Kína déli ipari központjában, Kantonban lebontották az őket otthonaikba záró korlátokat, és az utcára vonultak, dacolva a szigorú helyi rendeletekkel.
A képek némelyikén nagy tömegek éljeneznek, és a ledöntött korlátokon keresztül tódulnak, és sötétedés után megtöltik az utcákat a város Haizhu kerületében, amelyet november 5. óta egyre szigorúbb zárlat alatt tartanak, mivel a városban jelenleg is tartó Covid-járvány epicentruma, írja a CNN. Az alábbi linken megtalálható a felvétel is a kínai lakosok ellenállásáról is.
A leomló fémkorlátok csörgő hangja visszhangzik a környéken, és éljenzéssel keveredik a felvételeken, a több közösségi médiafelhasználó szerint hétfőn késő este a kerületi utcákon lezajlott jelenetekben.
Az egyik videón a egészségügyi dolgozók orvosi védőruhában láthatók, amint az utcán lévő emberekkel próbálnak kommunikálni, miközben az akadályok leomlanak. “Lázadnak” – hallatszik egy női hang az egyik videó hátterében. A CNN a képek alapján Haizhu kerülethez kötötte a helyszínt geolokalizálta, de függetlenül nem tudta megerősíteni.
Nem világos, hogy hányan vettek részt a tüntetésben, és hogy az meddig tartott. A kapcsolódó bejegyzéseket a cenzorok gyorsan letörölték a kínai internetről. Amikor a CNN elérte a Haizhu kerületi kormányhivatal telefonvonalát, a telefonközpontos azt mondta, hogy a terület még mindig “nagyrészt le van zárva”.
Arra a kérdésre, hogy voltak-e tüntetések az elmúlt napokban, az operátor nem kívánt válaszolni.
A nyilvános tiltakozás – amely rendkívül ritka esemény Kínában, ahol a hatóságok szigorúan ellenőrzik a másként gondolkodókat – újabb jele annak, hogy a lakosság egyre jobban felháborodik és kétségbeesik a kormány szigorú, nulla covid politikája miatt. A jelenetek Kantonban, ahol kedden több mint 5100 új Covid megbetegedést jelentettek – a túlnyomó többségük tünetmentes -, akkor játszódtak le, amikor Pekingnek a vírus terjedésének visszaszorítására irányuló erőfeszítései annak fenntarthatóságával kerülnek szembe.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/11/14/kinai-amerikai-csucstalalkozo-hszi-es-biden-tobb-oran-at-targyaltak/” ][/hm_embed]
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tudós szerint már 50 éve találtunk életet a Marson – és rögtön meg is semmisítettük
Ilyen volt az ókori gyógyítás – a spiritualitás, a természet és a tudomány keveréke
Megmutatjuk, kik voltak a legkiválóbb magyar csillagászok a történelem során
3600 éves sajtot találtak a régészek egy sírban
Az étrended formálja az agyad: hogyan hatnak az ételek a fejlődésére?
Szenzáció: a NASA 470 millió km távolságból fogott be jeleket