ENSZ: Szíria lakosságának egynegyede válhatott hajléktalanná
Az ENSZ menekültügyi szervezete szerint Szíriában akár 5,3 millió ember is hajléktalanná válhatott a hétfői földrengés következtében.
Az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának szíriai képviselője, Sivanka Dhanapala Damaszkuszból Genfben tartott sajtótájékoztatóján elmondta, hogy az előzetes becslés a földrengés által érintett valamennyi emberre vonatkozik, akiknek Szíria egész területén szükségük van menedékhelyre, írja a BBC.
“Ez hatalmas szám, egy olyan országhoz képest, amely már most is tömeges kitelepítéstől szenved.”
Dhanapala elmondta, hogy az ENSZ-ügynökség a menedékhelyek kiosztására összpontosít, “biztosítva, hogy a kollektív központok, ahová a kitelepítettek mentek, megfelelő létesítményekkel, valamint sátrakkal, műanyag fóliákkal, hőtakarókkal, hálószőnyegekkel, téli ruhákkal legyenek ellátva”.
A részben a lázadó erők által ellenőrzött Északnyugat-Szíriáról szólva Dhanapala elmondta, hogy különösen arra a területre nagyon nehéznek bizonyult a segélyek eljuttatása.
A halálos áldozatok száma meghaladja a 23 ezret
Törökországban a hétfői földrengések halálos áldozatainak száma 19 875-re emelkedett – közölte az ország katasztrófavédelmi hatósága. Recep Tayyip Erdogan török elnök korábban azt mondta, hogy több mint 77 700 ember sérült meg a katasztrófában. Szíriában a halálos áldozatok száma 3377, vagyis a halálos áldozatok együttes száma meghaladja a 23 ezret.
Szíria beengedi a segélyeket a lázadók által ellenőrzött területekre
Szíria nem törte meg azokat a mélyen gyökerező ellenségeskedéseket, amelyek akadályozták a sürgős humanitárius fellépést a háború sújtotta országban. Öt nappal a halálos földrengés után azonban teret nyertek a sürgős humanitárius akciók. Az állami média ma arról számolt be, hogy a szíriai kabinet zöld utat adott a humanitárius segélyek eljuttatására az ország minden részébe, beleértve az állam által ellenőrzött területekről az állami ellenőrzésen kívüli területekre történő szállítást is.
“Ez előrelépés, de még sok mindenre szükség van” – mondta Martin Griffiths, az ENSZ humanitárius ügyekért felelős főtitkárhelyettese a BBC-nek.
“Sürgősen engedélyt kérünk további határátkelőhelyek létesítésére is, hogy segíthessünk az embereken.” Jelenleg csak egyetlen jóváhagyott útvonal van az északnyugat-szíriai Idlíb tartományba, az utolsó lázadók által tartott enklávéba, a török határon átvezető Bab al-Hawa átkelőn keresztül. Az ilyen létfontosságú útvonalakat az ENSZ Biztonsági Tanácsának kell engedélyeznie.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2023/02/09/miert-imadjak-putyint-annyira-afrikaban/” ][/hm_embed]
Source: BBC
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Feltörtek egy 2 milliárd éves kőzetet, és életet találtak benne
Luxemburgi Erzsébet, a királyné aki királynő akart lenni
Ennek a törpebolygónak a kérge akár 90 százalékban is vízből állhat, ráadásul nincs is olyan messze
A tiltott sziget a Bengáli-öbölben, ahol az őslakosok hidegvérrel megölik a partraszállókat
TESZT: Hivatalosan is zseni, aki észreveszi a három állatot 15 másodperc alatt
Bizarr felfedezés: Tutanhamont merev férfiassággal mumifikálták