Már megszokhattuk, hogy az érdekes fegyverekből és elképzelésekből nem volt hiány. A pszichokémiai fegyverek között találhatjuk talán a legabnormálisabb ötleteket. Ilyen volt az úgynevezett “meleg bomba” is, amely már elméleti síkon is ostobaság lett volna, de azért eljátszottak a gondolattal.
A “meleg bomba” egy olyan pszichokémiai fegyver ötlete volt, amelyen az Egyesült Államok légierője komolyan elgondolkodott. 1994-ben született meg az ötlet a Wright laboratóriumban Ohio államban. Az ötlet egy három oldalas vázlatban lett minimálisan részletezve, de sokáig nem jutott a projekt.
Az ötlet megvalósítását végül nem is nagyon kezdték meg. Nem születtek rendes kutatások az ötlettel kapcsolatban. Emiatt nem is lehet tudni, hogy az ötlet egyáltalán lehetséges lett-e volna, bár nagy valószínűséggel sem. A nem halálos fegyver egészen hihetetlen módon akarta meggyengíteni az ellenség erőit.
Mi is az a meleg bomba?
Az alapfelvetés egy olyan fegyver lett volna, amely feromonokat eresztett volna a levegőbe, amely megváltoztatta volna az ellenséges katonák szexualitását. A cél az lett volna, hogy az ellenséges katonák között ellenállhatatlan vonzalom alakuljon ki. Ezzel a “szerelem, nem háború” népszerű mondás egészen új értelmet nyert volna. Ha nem is estek volna egyből szenvedéllyel egymásnak a katonák, attól még a hirtelen megváltozott szexualitás egyértelműen zavart keltett volna az ellenséges vonalakban.
A 70-es évektől kezdve léteznek “permetek”, amelyek elméletben afrodiziákumként tudtak szolgálni. Ezeket a termékeket majmokon tesztelték, és emberi feromonokat tartalmaztak. Természetesen ezek az állítások egyáltalán nem voltak igazak, és az emberi viselkedésre semmilyen hatást nem gyakoroltak.
Későbbiekben részletesebb kutatások kimutatták, hogy a heteró- és homoszexuális emberek teljesen másként reagálnak a feromonokra és az illatokra. Ezzel kimutatták, hogy a szexuális orientációnak lehet köze a feromonokhoz. Azonban a szexuális orientációt nem tudják pusztán feromonokkal megváltoztatni. Tekintve, hogy a különböző szexualitású emberek másként reagálnak a feromonokra, így nem bizonyult lehetségesnek, hogy megváltoztassák az emberek szexuális orientációját.
A Wright Laboratórium 2007-ben megnyerte az Ig Nobel Békedíjat a zseniális ötletért. A fegyver megálmodásáért, ami ellenállhatatlanná tette volna az ellenséges katonákat egymás számára. Az ötlet nem csak tudományos alapokon nem volt megvalósítható, de valószínűleg teljesen ostobaság is lett volna. Bár lehet, hogy minimális zavar keletkezett volna az ellenséges vonalakban, de szinte biztos, hogy nem hozta volna meg a “kívánt hatást”, vagyis gyakorlatilag orgiát a csatamezőn.
A terv nem állt meg itt. Olyan ötletek is születtek, amelyek az emésztésre és a hormonokra lettek volna hatással. A cél az volt, hogy az ellenséget olyan büdössé tegyék, hogy a katonák “kiszagolhatóak” legyenek. Amikor hadászatról van szó, ritkán van olyan lehetőség, amely nem kerül megfontolásra.
Ezeket a cikkeket is érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Megvan a dátum: Trump ekkora hozhatja nyilvánosságra az elképesztő ufó-aktákat
A Hubble és a JWST megerősítette: fogalmunk sincs, hogyan tágul a világegyetem
Ilyen fát még nem láttál – káposztadíszek a Vecsési fenyőn
Mi történne egy közeli csillagrobbanáskor a Földdel?
Meglepő modellváltás: gazdasági társasághoz kerül a BME
6 európai karácsonyi vásár, ahová néhány óra alatt eljuthatsz Budapestről