Több mint 100 ezer ókori érmét találtak egy titkos raktárban
A régészek több mint 100 ezer ősi érmét tártak fel a japán Maebashi városában végzett ásatások során.
A felfedezés egy új gyár építési munkálatai során történt Szodzsamacsi kerületben, ahol egy több mint 100 ezer érmét tartalmazó rejtekhelyet találtak 1060 kötegben. Az ásatáson készült képek a Heritage Daily oldalán tekinthetők meg.
A kutatók szerint a rejtekhelyen található 334 érme elemzése “figyelemre méltó változatosságot” mutat, 44 különböző pénznemtípust foglal magában.
Az érmék eredete főként a nyugati Han-dinasztiától a Szung-dinasztiáig terjed, a legjelentősebbek a ban liang érmék. Ezeket az első császár, Csin Si Huang-ti vezette be Kína első egységes pénzeként Kr. e. 210 körül, és a Han-dinasztia alatt is használták őket, amíg Kr. e. 118-ban fel nem váltották őket a Wu Zhu pénzérmék.
A legrégebbi ban liang érmét Kr. e. 175-re datálják, átmérője 2,3 centiméter, közepén 7 milliméteres négyzet alakú lyuk van, és a bal oldalán a “liang”, egy régi kínai súlyegység, a jobb oldalán pedig a “ban” felirat olvasható.
A rejtekhelyen található legfrissebb érme a déli Szung-dinasztia idejéből, Kr. u. 1265-ből származik. Ebben az időben a Szung-dinasztia a Csin-Szung háborúk során elvesztette az északi területe feletti ellenőrzést a dzsürdzsi-féle Csin-dinasztia ellen, aminek következtében a Szung-udvar visszavonult a Jangce folyótól délre, és új fővárost alapított Lin’anban, a mai Hangcsouban.
A Maebashi városi kormányzat közleménye szerint az érméket valószínűleg a biztonság kedvéért rejtették el a Kamakura-kor idején, amely a Kamakura sógunátus kormányzását jelenti Kr. u. 1192-től.
A Kamakura jidai viharos időszak volt, amely az északi Fudzsivara elleni konfliktusok és a mongolok invázióinak sorát hozta. Ez az időszak a szamurájok, a harcos kaszt megjelenéséről és a feudalizmus japánországi meghonosodásáról is ismert.
Az érméket a Maebashi város Otemacsi kerületében található “Újonnan feltárt kulturális leletek 2023 kiállításon” mutatják be.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Miért olyan gyakori a Fibonacci-sorozat a természetben?
Betiltják az Airbnb-t egy teljes belvárosi kerületben
A Trump elleni merénylet gyanúsítottja fontos szerepet vállalt az ukrán háborúban
Alaszka-háromszög: senki nem ismeri, pedig már 20.000 ember tűnt el
2020-ban lengyel katonák zavarukban véletlenül megszállták Csehországot
A 19-es járat eltűnése: a Bermuda-háromszög rejtélye