Aranyba temetett király csarnokát tárták fel régészek
Egy óriási csarnokot fedeztek fel, amelyet egy legendás király használhatott, akit aranykoporsóban temették el.
A régészek a Berlintől északnyugatra fekvő Brandenburg tartományban, Seddinben egy királyi sír feltárása közben bukkantak a hatalmas, bronzkori építményre. A közelebbi vizsgálat megállapította, hogy Kr. e. 2200 és 800 között keletkezhetett, olvasható a Prignitz kerületi tanács közleményében.
A lelet arra utal, hogy a térség a legendás Hinz király idején bronzkori hatalmi központ volt.
“Ez a legnagyobb ilyen jellegű épület, 1000 év alatt mindössze négy ekkora épületről tudunk ebből a korszakból”, mondta a projekt vezető régésze, Immo Heske.
A régészek úgy vélik, hogy egykor Hinz király gyülekezeti terme lehetett, akit a helyi néphagyomány szerint tömör aranykoporsóban temettek el. A legendás uralkodóról nem sok mindent tudunk, így ez az új felfedezés fontos leletnek számít.
“Ami itt bemutatásra kerül, az valóban látványos. Nagy szerencse kell ahhoz, hogy ilyet találjon az ember”, mondta Tobias Dünow, a brandenburgi tudományos, kutatási és kulturális minisztérium államtitkára.
Mindössze néhány másik északi bronzkori épületet fedeztek fel, amely akkora, mint a most feltárt építmény. Nagyon valószínű, hogy ez a csarnok a királyi családok találkozóhelye volt, bár további kutatásokra van szükség, hogy fényt derítsenek a rendeltetésére.
A csarnok 30 méter hosszú és 10 méter széles volt. A régészek eddig úgy vélik, hogy eredetileg valamikor a Kr. e. 9-10. században épült. A becslések szerint 7 méter magas lehetett, és fadeszkákból és agyagból épült. A régészek felfedezték, hogy a tetőbe szalmát vagy nádat szőttek.
A teremben egy nagy tűzhelyet fedeztek fel, és a régészek egy rituális célokra szolgáló edényt is feltártak.
A lelet egy hatalmas sírhalom közelében található, ahova feltehetően Hinz királyt is temették. A 70 méter átmérőjű halmot először 1899-ben fedezték fel, és korának egyik legfontosabbja.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A titokzatos H1N1 vírus feltámadása: Egy elfeledett influenza története
Medvegyev szerint ‘csak ideig-óráig lehet Oroszország türelmét próbára tenni’
Lehetséges, hogy az univerzum egy fekete lyuk belsejében van?
Ukrajna behatolása megtorpedózta Moszkva tervezett offenzíváját
A centuriók nemcsak a római hadsereg, de a társadalom alappillérei is voltak
Léggömbszerűen fújódik a legkülönlegesebb vulkán körül a talaj, a kutatók sem tudják, mikor törhet ki