Már csak 3 napig láthatjuk az Állatkert imádott lakóját
Utolsó esély Budapesten meglátogatni a közönségkedvenc állatot.
Lloyd, a Fővárosi Állatkert jegesmedvéje hamarosan elutazik egy másik létesítménybe, számolt be róla a park a honlapján. Május 1-jéig azonban még láthatja őt a közönség. A Kisszikla oldalában található kifutójába – némi átalakítás után – barnamedvék költöznek majd.
Új lakót kap a kifutó
A „medvecsere” oka, hogy a jelenlegi kifutó ma már nem felel meg mindenben a jegesmedvék tartásához kapcsolódó elvárásoknak. Barnamedvék azonban gond nélkül tarthatók benne, írja a turizmus.com.
A cserét már korábban elhatározták, de tavaly májusban az Európai Állatkertek és Akváriumok Szövetségének kérésére a Budapest ZOO még vállalta a 23 éves hím jegesmedve elhelyezését további egy évre.
A jegesmedve útja
Lloyd korábban a Karlsruhei Állatkertből érkezett Budapestre, és szerencsére most sem költözik messze, marad az országhatárokon belül, új lakóhelye a Nyíregyházi Állatparkban lesz.
Ott bizonyára sokkal otthonosabban érzi majd magát, hiszen a tervek szerint hamarosan átadják az állatkert 2021 óta épülő Jégkorszak Interaktív Állatbemutató beruházását. A tervek szerint az új látnivaló a modern technika segítségével kalauzolja el majd a látogatókat a sarkkörök állatvilágába, írja a Magyar Építők.
Új szintű látnivaló
A létesítmény külső és belső terekben mutatja be a jeges égövi állatok életét, a jégkorszak kialakulásának okait és következményeit, valamint a jégkorszaki természet hangulatát, interaktív elemek segítségével. A projekt az állatpark főbejárata és az északnyugati kapuja közötti terület a park hátsó, keleti telekhatáráig húzódó sávban valósul meg, több mint tízezer négyzetméteren.
Mit láthatunk most az Állatkertben?
Aki még szeretne elköszönni a jegesmedvétől, az ezekben a napokban sok kisállatot is láthat a Fővárosi Állatkertben, a nagy mara kölyköktől a gidákon, bárányokon, kisbocin át egészen az erszényből már előmerészkedő Bennett-kengurukig. Vagy megnézheti a Varázshegyben a nemrég érkezett elefánthalakat, akik a maguk keltette elektromos mező segítségével akár a vaksötétben is tudnak úszás közben tájékozódni.
Ez is érdekelhet:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Melyik állat vére a legértékesebb – te tudod?
Videó: Most először rögzített biztonsági kamera egy meteoritbecsapódást
Oroszország úgy bombázta Kijevet, hogy a brit miniszterelnök és az olasz védelmi miniszter is ott tartózkodott
Kliegl József, a reformkor méltatlanul elfelejtett feltalálója
Egy magyar céget bízott meg az Európai Űrűgynökség, hogy vizet találjanak a Holdon
Ez a különös vihar minden nap pontban délután három órakor csap le