A valaha talált legnagyobb aranyrög annyit nyomott, mint egy felnőtt ember
A világ valaha talált legnagyobb aranyrög olyan nehéz volt, mint egy felnőtt ember, a megtalálóit pedig világhírnévhez segítette.
A befektetéseket keresők számára az arany jellemzően megbízható befektetés volt, amelynek értéke mindig magasan maradt. Az ausztrál aranyláz idején – amely 1851-ben kezdődött – az Egyesült Királyságból származó bányászoknak sikerült megtalálniuk a világ legnagyobb rögét. 1869. február 5-én John Deason és Richard Oats bányászok arany után kutattak az ausztráliai Victoria államban, írja az Indy100.
Nem fért fel a mérlegre, így fel kellett darabolni a hatalmas aranyrögöt
Egy fa gyökerei közé beékelődve találták meg a hatalmas, 72 kilogrammos és 61 cm hosszú követ, amely a Welcome Stranger (Üdv, Idegen!) becenevet kapta, és a Bulldog Gully nevű lejtőn találták meg kvarcba zárva. Az akkori feljegyzésekben Deason ezt írta: Megpróbáltam a csákánnyal felfeszíteni a rögöt, de eltört a nyele. Ezután fogtam egy feszítővasat, és kiemeltem a rögöt a felszínre.
A méretes rögöt a közeli Dunolly városába vitték, ahol a London Chartered Bankban kellett volna megmérni, azonban nem fért fel az ottani mérlegre, így arra jutottak, hogy a rögöt kisebb darabokra törik, hogy apránként kiderítsék, mennyit is nyom. A két férfi, aki felfedezte, valamivel kevesebb mint 10 ezer fontot kapott, a hatalmas rögöt pedig beolvasztották. A BBC szerint egy hasonló méretű rög ma körülbelül 2 millió fontot, átszámolva 932,5 millió forintot érne.
Ha meg szeretnénk nézni ennek a hatalmas rögnek a másolatát, nagyon messze kell utaznunk, de a távbolság valakinek nem akadály:
- Az ausztráliai Victoria államban, Ballaratban található Aranymúzeumban állították ki a „Welcome Stranger” rög másolatát
- A Victoria Állami Könyvtárban is találhatók a röghöz kapcsolódó történelmi dokumentumok és képek
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Mi történik, ha eltűnnek a csúcsragadozók? Teljes ökológiai katasztrófa…
A Naprendszer hóemberholdja: Dinkinesh és Selam
A Pitești börtön: Románia legkegyetlenebb átnevelő börtöne volt
3 ókori technológia, amiket mai napig nem sikerült teljesen megfejteni
A régészeknek jó okuk van arra, miért nem nyitják fel Kína első császárának sírját
Az univerzum rejtélyes, ötödik alapvető ereje a Föld körüli aszteroidákra is hatással lehet