A Google Maps-et böngészte és kiszúrt valamit, most kutatók dolgoznak a felfedezésén
Egy férfi szokatlan gömb alakú struktúrát talált a Google Maps böngészése közben, ami hatalmas felfedezés lehet.
A Google Maps böngészése során Joël Lapointe egy szokatlan, nagyjából gömb alakú szerkezetre bukkant, amely körülbelül 15 kilométeres körzetben, a québeci Marsal-tó környékén található.
Kifizetődő unaloműzés
Lapointe a franciaországi Centre de recherche en géosciences de l’environnement (CEREGE) geofizikusához, Pierre Rochette-hez fordult segítségért a furcsa jellegzetesség azonosításához. Persze a Google Maps-en megfigyelt struktúra lehetett volna semmiség, a csapat viszont megállapította, hogy egy ősi becsapódási esemény okozhatta.
„A topográfiát elnézve nagyon is becsapódásra utal” – mondta Rochette a kanadai CBC hírcsatornának.
Rochette és kollégái kíváncsiságtól vezérelve közelebbről is megnézték a területet, és most úgy vélik, hogy a tavat körülvevő kis hegyek gyűrűje korábban tévesen volt kategorizálva, írja az IFLScience.
Ezért nem illett a képbe
„Ez a Marsal breccsának nevezett vulkanoklasztikus diatrém képződményként értelmezett képződmény egy olyan területen, ahol nincs poszt-grenvilli magmatizmus […] valójában inkább egy kráterfenék klasztban szegény olvadékkőzetével van összhangban, ami nagyon hasonlít a Mistastin és a Janisjarvi esetéhez” – írta a csapat egy új tanulmányban.
Ha laikusként ezt nehezen tudtad értelmezni, semmi pánik, mi is. A leírtak lényege annyi, hogy a képződményt eddig egy olyan osztályba sorolták, ami nem jellemző, hogy együtt járjon az azt körülvevő terület jellemzőivel. Most meglehet a magyarázat arra, látszólag miért nem illik a képbe.
A terület nem mutatja gravitációs anomália jeleit, ahol a gravitáció erősebb vagy gyengébb, mint az általuk vélt tömeg mennyisége alapján várt érték (gondoljunk a kissé sűrűbb vagy könnyebb kőzetre). A csapat azonban úgy véli, hogy az adatok nem elég pontosak ahhoz, hogy 10-15 kilométernél kisebb átmérőjű anomáliát különböztessenek meg, ami további terepmunkát igényel.
Erős a gyanú a becsapódásra
Az eredményeket a Meteoritikai Társaság 2024. évi 86. éves találkozóján egy tanulmányban mutatták be.
Bár nem erősítették meg, a jelek mégis biztatónak tűnnek arra, hogy Lapointe egy ősi becsapódási eseményre bukkant, miközben tétlenül böngészte a Google Mapset. A helyszínről vett mintákat megvizsgálva a csapat szilikátokat, bőséges magnetitet, szulfidokat és cirkont azonosított, amelyek mind a becsapódási olvadék kőzetre utaló ígéretes jelek. Az erózió szintje alapján a csapat becslése szerint a becsapódás 450 és 38 millió évvel ezelőtt történhetett.
„A már rendelkezésre álló előzetes bizonyítékok alapján a Marsal-tó komoly jelöltnek tűnik arra, hogy a 11. megerősített becsapódási struktúra legyen Québecből” – írta a csapat, hozzátéve, hogy „a rendelkezésre álló mintavételekből megerősítést nyerhetünk a becsapódás eredetéről, vagy pedig várhatunk egy jövőbeli, erre a célra szervezett expedícióra”.
A csapat reméli, hogy hamarosan felkeresi a helyszínt, hogy felmérje, van-e ott további bizonyíték egy becsapódási eseményre.
Google Maps-kalandok
Bár a Google Maps rendkívül fejlett technológiát használ Földünk feltérképezésére, az általa készített képek némelyike furcsa. A program több milliárd mérföldet fedezhet fel, és biztos, hogy valaki időnként valami furcsa dologra bukkan, írja a Medium.
Az interneten két kattintás alatt abszurd jelenetek sorát találhatjuk meg, különösen, ha igénybe vesszük az utcai nézet funkciót is. Madárfejű emberektől repülőgéproncson át sok mindent megörökítettek a műholdak és az autók, a legérdekesebb eset azonban kétségkívül William Moldt ügye volt, akit 20 éve kerestek. Egy felhasználó 2019-ben szúrt ki Google Maps-en egy sárga autót egy tóban, amiről a rendőrség kiderítette, hogy Moldt ült benne, és elvesztette az irányítást a jármű felett.
Ez is érdekelhet:
- Az ELTE kutatói felfedezték az eddigi legnehezebb antianyag-atommagot
- Dolly, az egyetlen egészséges klón különös története
Szövegközi kép: depositphotos.com
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Félelmetes videó mutatja be a különböző kategóriájú hurrikánokat, és azt, hogy milyen pusztításra képesek
Így szigorított a NAV 2024-ben: könnyebben minősíthetnek kockázatos adózónak
Lerobbant az orosz kémhajó NATO-területen, a dánok és egy vontatóhajó kísérték vissza
Nobel-díjat kapott a mesterséges intelligenciáért, közben pedig retteg saját találmányától
Innen indultak a 20. századi Nobel-díjas tudósaink
Vasútépítő munkások találtak egy 5 ezer éves pincét