A Sutton Hoo-i sisak, a világ egyik legismertebb régészeti lelete
A Sutton Hoo-i sisak, amelyet 1939-ben fedeztek fel az angliai Suffolkban található Sutton Hoo-i ásatási helyszínen, a 7. század eleji angolszász korszakból származó figyelemre méltó régészeti lelet.
Ez a sisak, amelyet egy eltemetett hajónál találtak, kitűnik bonyolult kialakításával és az emberi arc megformázásával. A sisak rekonstruálása nagy kihívást jelentő feladat volt a számos töredék miatt. Nigel Williams restaurátor egy évet töltött azzal, hogy az eredeti és modern alkatrészek keverékét felhasználva összeillessze és összerakja az íves és vastag darabokat. Az elkészült, rekonstruált sisak azonban fantasztikus betekintést nyújt az ősi kézművességbe és kultúrába, derül ki az Ancient Origins beszámolójából.
A sisak kialakítása a késő római sisaktípusok hatásait mutatja, és rámutat az Anglia és Kelet-Svédország közötti kapcsolatra. Bár a sisak képi világa több elemre bontható, embereket, állatokat, valamint győzelmi és vereségjeleneteket ábrázol, elmosva a római és észak-európai hatások közötti határt. A Sutton Hoo-i sisak egy ritka, teljes fémsisak a korszakból, így jelentős lelet a kor történelmének és hadviselésének megértéséhez. Felfedezése és rekonstrukciója fényt derít az ősi kultúrákra és azok összekapcsolódására, kézzelfogható kapcsolatot kínálva a múlttal.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét