Új Duna-híd lesz Vácnál, átszeli a Szentendrei-szigetet
Újabb lépéssel került közelebb Vác, a Szentendrei-sziget és a Dunakanyar térsége ahhoz a nagyívű tervhez, hogy egy új Duna-híd összekösse az M2-es autóutat a 11-es főúttal.
Bár a Szentendrei-sziget 56 négyzetkilométeres területével Magyarország egyik legnagyobb szigete, mégis csupán egyetlen hídon lehet megközelíteni az itt található településeket. A Tildy híd Tahitótfaluban ível át a Szentendrei-Duna felett, egyébként a sziget más pontjait kompjáratokkal lehet megközelíteni.
A legújabb elképzelés szerint ezt úgy kívánják orvosolni, hogy az M2-es autóutat a Szentendrei-szigeten keresztül összekötnék a 11-es főúttal.
Ez a fejlesztés a sziget megközelíthetőségén kívül más előnyökkel is járna, hiszen a Duna minkét partján jelentős ipari létesítmények működnek, a beruházás hozzájárulna az ország gazdaságának további erősítéséhez. Az átutazás szempontjából is nagy nagy előrelépés lenne ez a fejlesztés, hiszen az amúgy is zsúfolt 11-es főút egyik szakasza egy kicsit megkönnyebbülhetne. Aki Esztergomból irányából a a keleti országrészbe szeretne eljutni, akkor ezt majd könnyen megteheti az új váci hídon keresztül, és nem kell a fővárost határáig lemennie.
A mai Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) közleményéből kiderült, hogy
a nyertes ajánlattevő döntéselőkészítő tanulmányt, tanulmánytervet és környezeti hatástanulmányt készít.
Ezzel a tervezési munkával megindul a Szentendrei-szigetet és a Duna mindkét ágát átívelő közlekedési folyosó előkészítése. Fontos lépés ez annak érdekében, hogy a sűrűn lakott, leterhelt úthálózattal rendelkező térségben egy eddig hiányzó új útkapcsolat jöjjön létre Esztergomtól Gödöllőig. A híd megépítésével gyorsabbá és biztonságosabbá válik a közlekedés Budapest északi vonzáskörzetében, hangsúlyozta a minisztérium.
Az ajánlatok benyújtásának határideje 2021. május 27. A tanulmányok elkészítésére a tervezőnek 20 hónap áll rendelkezésére, így a környezetvédelmi engedély megszerzése 2023 első felében várható.
A magyarépítők.hu szerint Sződliget magasságában vizsgálják az M2-es és a 11-es főút összekapcsolását,
és a Tahitótfalunál jelenleg is meglévő Szentendrei Duna-híd kapcsolatára vezetnék az túloldalról érkező utat. Szintén érdekesség, hogy
a főágon egy legalább 600 méter szerkezeti hosszúságú híd épülne fel.
“A kormány a tavalyi év végén biztosított összesen 82 milliárd forintot hetvennégy újabb gyorsforgalmi, főúti, települési elkerülő, csomóponti és hídfejlesztés előkészítésére. A megkezdődő előkészítések 3000 ezer milliárd forint értékű közútfejlesztés alapjait teszik le. Ide tartozik az elmúlt években Vácig elért M2 folytatása az országhatárig és a váci Duna-híd is” – idézte Schanda Tamást az ITM közleménye.
2019-ben végeztek az M2 Budapest és Vác közötti 2×2 sávosra bővítésével,
míg az Ipolyon már elkezdődtek az új híd építési munkái, most pedig a dunai hídnál indul el az előkészítési folyamat.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Mátyás kori várkastélyt építenek újjá
Új Ryanair járat indul Budapestről egy csodás horvát tengerparti városba
Ezek Magyarország legbiztonságosabb települései: tavaly egyetlen bűntényt sem regisztráltak
Ausztria is lezár 21 magyarországi határátkelőt
Varázslatos koreai udvari hímzések Budapesten
Saját magában ejthette csapdába prédáját a darázsfaj, amely a dinoszauruszok korában élt