Új Duna-híd lesz Vácnál, átszeli a Szentendrei-szigetet
Újabb lépéssel került közelebb Vác, a Szentendrei-sziget és a Dunakanyar térsége ahhoz a nagyívű tervhez, hogy egy új Duna-híd összekösse az M2-es autóutat a 11-es főúttal.
Bár a Szentendrei-sziget 56 négyzetkilométeres területével Magyarország egyik legnagyobb szigete, mégis csupán egyetlen hídon lehet megközelíteni az itt található településeket. A Tildy híd Tahitótfaluban ível át a Szentendrei-Duna felett, egyébként a sziget más pontjait kompjáratokkal lehet megközelíteni.
A legújabb elképzelés szerint ezt úgy kívánják orvosolni, hogy az M2-es autóutat a Szentendrei-szigeten keresztül összekötnék a 11-es főúttal.
Ez a fejlesztés a sziget megközelíthetőségén kívül más előnyökkel is járna, hiszen a Duna minkét partján jelentős ipari létesítmények működnek, a beruházás hozzájárulna az ország gazdaságának további erősítéséhez. Az átutazás szempontjából is nagy nagy előrelépés lenne ez a fejlesztés, hiszen az amúgy is zsúfolt 11-es főút egyik szakasza egy kicsit megkönnyebbülhetne. Aki Esztergomból irányából a a keleti országrészbe szeretne eljutni, akkor ezt majd könnyen megteheti az új váci hídon keresztül, és nem kell a fővárost határáig lemennie.
A mai Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) közleményéből kiderült, hogy
a nyertes ajánlattevő döntéselőkészítő tanulmányt, tanulmánytervet és környezeti hatástanulmányt készít.
Ezzel a tervezési munkával megindul a Szentendrei-szigetet és a Duna mindkét ágát átívelő közlekedési folyosó előkészítése. Fontos lépés ez annak érdekében, hogy a sűrűn lakott, leterhelt úthálózattal rendelkező térségben egy eddig hiányzó új útkapcsolat jöjjön létre Esztergomtól Gödöllőig. A híd megépítésével gyorsabbá és biztonságosabbá válik a közlekedés Budapest északi vonzáskörzetében, hangsúlyozta a minisztérium.
Az ajánlatok benyújtásának határideje 2021. május 27. A tanulmányok elkészítésére a tervezőnek 20 hónap áll rendelkezésére, így a környezetvédelmi engedély megszerzése 2023 első felében várható.
A magyarépítők.hu szerint Sződliget magasságában vizsgálják az M2-es és a 11-es főút összekapcsolását,
és a Tahitótfalunál jelenleg is meglévő Szentendrei Duna-híd kapcsolatára vezetnék az túloldalról érkező utat. Szintén érdekesség, hogy
a főágon egy legalább 600 méter szerkezeti hosszúságú híd épülne fel.
“A kormány a tavalyi év végén biztosított összesen 82 milliárd forintot hetvennégy újabb gyorsforgalmi, főúti, települési elkerülő, csomóponti és hídfejlesztés előkészítésére. A megkezdődő előkészítések 3000 ezer milliárd forint értékű közútfejlesztés alapjait teszik le. Ide tartozik az elmúlt években Vácig elért M2 folytatása az országhatárig és a váci Duna-híd is” – idézte Schanda Tamást az ITM közleménye.
2019-ben végeztek az M2 Budapest és Vác közötti 2×2 sávosra bővítésével,
míg az Ipolyon már elkezdődtek az új híd építési munkái, most pedig a dunai hídnál indul el az előkészítési folyamat.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm