Amikor egy játék ötvözi az egyszerűt a nagyszerűvel, az instant siker. Nem csoda, hogy a Kingdomino társasjáték 2017-ben elnyerte a legjobb játéknak járó címet a Spiel des Jahres versenyen. Avagy, ha azt hitted a Monopoly a társasjátékok csúcsa nagyon benézted! Sorozatunk mostani része Bruno Cathala játékával foglalkozik.
Eb a király ország nélkül
Nincs is izgalmasabb dolog annál, amikor egy szép napon királyságod bővítésének céljából területeket kell meghódítanod. Egy jó uralkodó természetesen szeretné ha nagy, összefüggő területei lennének azonos tájegységekből, hiszen ez igen célravezető ahhoz, hogy birodalma sikeressé váljon. A Kingdomino társasjátékban pedig pontosan ez lesz a célod neked is.
A játéknak egyébként már a címe is igazán bravúros és sokat elárul a játékról: a kingdom (királyság) és a domino szó összemosásával született kevercs kifejezés.
A játékosoknak saját királyságaikat kell felépíteni dominoszerű lapkák lehelyezésével.

kép: Bedics Diána
A lapkák kettéosztott oldalán két különböző tájegység található. Ezeket a lapkákat a domino szabályaihoz hasonlóan úgy tudod egymáshoz illeszteni, hogy legalább egy oldaluknak illeszkedniük kell egy már lent lévő lapka oldalához. Csakhogy a játékosok királysága nem nyúlhat a végtelenségig.
Minden győzelemre törekvő király be van határolva egy 5×5-ös négyzetbe.
Ezeken a határokon belül azonban úgy helyezi le a lapkáit ahogy csak szeretné. Igen ám, csak sajnos, ha az ember nem a megfelelő lehelyezési takikát választja és egy domino kilóg a négyzetből, azt sajnos el kell dobni, és ezt általában a végeredmény bánja.
Persze ez sem egy stresszmentes játék,
mert ki tudja hogy az ellenfelednek éppen melyik területduóra fáj a foga, és vajon mire sorra kerülsz, a választékban benne lesz-e még a hőn áhított lap.
Úgy él, mint a kiskirály
A játék kivitelezése egyébként kifejezetten kellemes. A kis fa játékosjelölő királyok és papír kastélyaik nagyon hangulatosak, bár ez utóbbit nem ajánlatos minden játék után szétszedni, mert az megrövidíti az élettartalmát. A területlapkák, anyaguk ellenére, kifejezetten strapabíróak; az egyetlen gond, hogy nagyon nehézkes összekeverni őket.
A Kingdomino egy igazán könnyed, rövid, családi játék. A játékmenet nagyjából 15 – 20 perc és a szabályok is könnyen tanulhatóak.
Legalább kettő, de legfeljebb négy területéhes uralkodó hódításait bírja el a játék,
így a globális vetélkedéshez nem ez lesz a megfelelő eszköz. Mivel egyszerű, mindenkinek ajánljuk, akár már 8 éves kortól is játszható.
Akinek pedig nem lenne elég az alapjáték, mint a legtöbb sikersztorihoz, ehhez is számtalan kiegészítő vásárolható.
A Blue Orange Games, a társasjáték kiadója, az első lezárás hullám idején ingyenesen letöltehető The Court (A királyi udvar) című kiegészítőt tett közé a rajongók számára. A vírus okozta nehéz helyzetet oldani kívánó kedvesség ezen a linken még mindig letölthető angol nyelven.
Akinek az eredeti játékra fáj a foga, az a Társasjáték Liget kínálatában ezt a játékot is megtalálja.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Valóban létezett a legendás Bábel tornya? Most bizonyítékot találhattak rá!
Magyar tudósok segítségével fejtették meg a madarak repülésének titkát
Leonardo da Vinci robotlovagjától valószínűleg eldobtad volna az agyad
Kötelező program a lengyeleket kedvelőknek: hamarosan jön a Lengyel Filmtavasz
Ez történne veled, ha csobbannál egy nukleáris reaktor pihentető medencéjében
A kutatók szerint ez az egy földi életforma képes lenne megélni a Marson