Ritkán alakul úgy, hogy egy játék a nemzetközi debütálással egyszerre érkezik magyar nyelven is, ez viszont most azon kivételes alkalmak egyike. Az idén Essenben bemutatott játékot a magyar közönség ugyan abban a percben vehette kezébe a saját nyelvén, mint a többi rajongó. De nézzük mit is kapunk az Armonia-tól. A játékot a ComPaYa Webshop jóvoltából mutatjuk be nektek.
Bolondos dallamok
Első ránézésre a játékban a legmeglepőbb, hogy picike.
Kedves kis dobozban érkezik, egy aprócskának tűnő játéktáblával, fa korongokkal, dobókockákkal és tetris formákra hasonlító alakazatokat tartalmazó karton lapocskákkal.
A történet szerint a természet gyermekeit játsszuk és a vadonban bandukolva keressük a legszebb hangokat, majd azokat templomokban hangkorongokká kovácsoljuk. Ezek a hangkorongok egyébként egy másik, korábbi játékban szerepelnek, a szintén Uwe Rosenberg által jegyezett Sagani-ban. Sajnos nekem nem volt lehetőségem ezt a játékot kipróbálni korábban, így nem tudom, hogy az Armoniában megtapasztalt eredettörténet az “univerzum” ismeretében más élményt jelenthet-e.
Minden esetre azt nagyon élveztem, hogy 3 perc volt felpakolni, másik 3 perc elolvasni a játékszabályt és már kezdődhetett is a parti.
A muzsika hangja
A játékszabály tényleg nagyon egyszerű és a játékmenet se túl bonyolult. Dobókockákkal kell dobni és a dobott értékekből mintázatokat kereseni. Mindenki a saját színű hangkorongjával próbál eljutni a tábla bal szélétől indulva, egészen a jobb szélen található második templomlapkáig.
Ezt egyrészt bizonyos mennyiségű, de ugyanolyan értékű kocka dobásával érheted el, majd pedig a templomlapkán található mintákat kell kidobni a kockákból. Első körben hét kockával dobsz, majd ha úgy gondolod az eredmény nem lett az igazi még van két lehetőséged újradobni bármennyi kockával. És nem, ez nem egy egyszerű kockapóker cuki háttér sztorival.
Persze a szerencsefaktor igen magas. Viszont a sok újradobási – és lépési lehetőségnek hála mégsem vagyunk annyira kitéve Fortuna kegyeinek, mint elsőre gondolnánk. Nagyon kicsi az esélye annak, hogy üres köröket fussanak a játékosok, mert mondjuk olyan elképesztően borzalmasat dobtak. Persze nem azt mondom, hogy ne fordulna elő olyan, hogy képes vagy egy körön belül háromszor ugyanazokat a számokat kidobni, de azért ez mégis ritkábban fordul elő. Ha pedig megvan a tökéletes kombináció, már csak fel kell ismerni az összes mintázatot, amit a körödben fel tudsz használni. Ez pedig már most figyelmeztetek mindenkit: nem mindig egyszerű és olykor eléggé időigényes procedúra.
A játékot eddigi tapasztalataink alapján kettő és négy hangkováccsal is ugyanolyan élmény játszani. Itt egyáltalán nincs hatásod a többi játékos játékára, így tényleg az ügyesebb kockadobók, vagy harcedzett yahtzee bajnokok vannak előnyben.
Mivel nagyon egyszerű a játékszabály már 8 éves kortól lehet játszani vele. Mi is arra biztatunk mindenkit, hogy bátran vegyétek elő gyerekek társaságában.
Biztos nagyon fogják élvezni a kockadobálást és a koncentrációs, mintafelismerési képességüket nagyon erősen fogja fejleszteni. A könnyű szabályok és az egyébként meglehetősen egyedi játékmenet miatt ajánlanánk még azok számára is, akik most ismerkednek a modern társasjátékok világával. Aki azonban egy komolyabb játékot keresne Uwe Rosenbergtől, az nem ebben fogja megtalálni. Bár lehet, sőt kell benne gondolkozni, de például nekünk azért a New York Zoo lényegesen nagyobb kihívást jelentett.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A Szex és New York titkai első kézből: Candace Bushnell Budapestre látogat
Egyedi módszerrel alkotják újra a dinoszaurusz hangját – így szól
Magyar fejlesztésű elektromos midibusz kerül ki az utakra
Az 1925-ös petricsi incidens: amikor egy kóbor kutya miatt tört ki a háború
Ukrajna csak „tesztpálya” az Oresnyik rakétának Zelenszkij szerint
Erdély Bermuda-háromszöge: a hátborzongató Hoia-erdő