Az omikron nem Dél-Afrikában tűnt fel először, hanem Európában!
Incshon, 2021. november 29. Védőruhát viselő utasok érkeznek a szöuli Incshon nemzetközi repülőtéren 2021. november 29-én. A dél-koreai egészségügyi hatóságok beutazási tilalmat rendeltek el nyolc afrikai országból, hogy megakadályozzák az új típusú koronavírus Dél-Afrikából származó, omikron variánsának bejutását. Fotó: MTI/EPA/YNA/Yonhap
Hollandiában már a Dél-afrikai Köztársaság bejelentése és az onnan induló járatok érkezése előtt azonosították a koronavírus omikron nevű variánsát – közölte a holland közegészségügyi intézet (RIVM) kedden.
A holland közegészségügyi intézet tájékoztatása szerint az omikront két, november 19-én és november 23-án vett vizsgálati mintában is kimutatták Hollandiában. Arról, hogy az érintettek jártak-e Dél-Afrikában, még nincsenek információk – írja a BBC.
Emlékeztettek, egy Johannesburgból és egy Fokvárosból induló járaton legalább 14, a koronavírus új változatát hordozó ember érkezett Hollandiába november 26-án.
“Egy speciális PCR-teszt során a minták rendellenességet mutattak ki a tüskefehérjében”
– közölte kedden a korábbi eseteket bejelentő Országos Közegészségügyi Intézet (RIVM).
“Ez felvetette az aggodalmat, hogy az Omicron variáns… érintett lehet. Az egészségügyi tisztviselők értesítik az érintett személyeket, és megkezdik a forrás- és kapcsolatkeresést” – közölték.
A holland hatóságok eközben több ezer olyan utassal is igyekeznek felvenni a kapcsolatot és tesztelni őket, akik Dél-Afrikából, Botswanából, Eswatiniból, Lesothóból, Mozambikból, Namíbiából és Zimbabwéból utaztak.
A RIVM azt is közölte, hogy a vasárnapi két járat utasai között az Omicron több különböző törzsét találták meg.
“Ez azt jelenti, hogy az emberek nagy valószínűséggel egymástól függetlenül, különböző forrásokból és különböző helyszíneken fertőződtek meg”
– mondta egy szóvivő.
Nem valószínű, hogy valaha is pontosan megtudjuk, mikor és hol jelent meg először az Omicron.
Nem minden országnak van azonban lehetősége arra, hogy elvégezze ezeket a további ellenőrzéseket. Még az Egyesült Királyság, amely a technológiát használó élvonalbeli országok közé tartozik, sem képes minden pozitív Covid esetet átvizsgálni annak megállapítására, hogy melyik variáns az okozó.
A PCR-tesztek eközben utalhatnak arra, hogy egy Covid eset omikron lehet, de nem tudják biztosan megerősíteni.
A világ számos országa felfüggesztette a dél-afrikai régióból érkező repülőgépek fogadását, mások az onnan érkező utasokra vonatkozó beutazási szabályokat szigorították.
Az Európai Bizottság pénteken a légiközlekedés leállítását javasolta a tagországoknak a dél-afrikai régióból és valamennyi érintett országból, hogy korlátozzák a vírus terjedését.
A Dél-afrikai Köztársaság illetékes hatóságai csütörtökön számoltak be arról, hogy az országban a koronavírus új variánsát fedezték fel, amely akkor a B.1.1.529 nevet kapta.
A közlés szerint az új variáns aggodalomra ad okot, mert könnyebben kikerülheti a szervezet immunválaszát, valamint gyorsabban terjed.
Szakértők szerint az új változat mutatja az eddigi legnagyobb számú mutációt az eredeti koronavírus-variánshoz képest, és most elsősorban azt kell vizsgálni, hogy át tud-e valamilyen mértékben hatolni a koronavírus ellen jelenleg használatos oltóanyagok nyújtotta védelmen. Itt vannak az első tapasztalatok, hogy mennyire okozott súlyos betegséget az omikron vírusváltozat, részletek itt.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Közvetlen repülhetünk Budapestről Japánba?
Trump senkinek sem kegyelmez, Kína járhat a legrosszabbul
Kétmillióra bírságolhatnak egy húsos szendvicsért Nagy-Britanniában
Elpusztul a legközelebbi galaxis, ránk is hatással lesz a Kis Magellán-felhő halála
Noé bárkáját találták meg a török kutatók?
A Kreml újdonságot közölt a Trump-Putyin találkozóról