Az IHU megjelölést kapta a legújabb koronavírus-variáns
Újabb koronavírus-variáns jelent meg a francia kutatók szerint, és amíg nincs nemzetközi visszaigazolás az új változatról, addig a felfeldező intézmény nevét viseli a mutáció, írja a Business Insider.
Miközben a világ és Magyarország is az Omikron vírus kitörésével küzd, hiszen nagyon magas fertőzőképességgel rendelkezik, a tudósok és szakértők Franciaországban azonosították a COVID-19 egy új, “IHU” nevű változatát.
A médiajelentések szerint
Marseille közelében közel 12 esetet jelentettek ebből az új variánsból, és az afrikai Kamerunhoz kötik.
Az új variáns állítólag az Omikron vírustörzsnél mutáltabb törzs.
- ez is érdekes lehet: Valóban a háttérhatalmak találták ki a koronavírus mutánsait?
A B.1.640.2 vagy “IHU” változatot először az IHU Mediterranee Infection intézet tudósai azonosították, és 46 mutációt tartalmaz, ami több, mint az Omikroné.
Ez az új variáns komoly veszélyt jelenthet, azonban Franciaországon kívül más országokból eddig még nem jelentettek eseteket, és
az Egészségügyi Világszervezet (WHO) még nem jelölte meg a “vizsgálandó variáns” jelzővel.
A medRxiv-on közzétett tanulmány szerint a törzs az E484K mutációt hordozza, amely ellenállóbbá teheti a vakcinákkal szemben. Emellett rendelkezik az N501Y mutációval is – amelyet először az Alpha változaton láttak -, és amely a szakértők szerint fertőzőképesebbé teheti.
A tudósok szerint “ezek a megfigyelések ismét rámutatnak az új SARS-CoV-2 variánsok megjelenésének és külföldről történő behurcolásának kiszámíthatatlanságára. És jól példázzák, hogy milyen nehéz az ilyen behurcolást és az azt követő terjedést megfékezni”.
Ahogy szinténa mai napon megírtuk, Izraelben egy állapotos nőben egyszerre mutatták ki a koronavírus és az influenza vírusát, az új tünetegyüttest pedig fluronának nevezték el. Magyar szakértői vélemény itt olvasható.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A brit védelmi miniszter szerint Európa nem gyakorol elég nyomást Putyinra
Gyenyiszovai ember fosszíliáját találták meg az óceán fenekén
UEFA-maffia: Precedens, vagy szabályt erősítő kivétel?
A szegedi BYD-gyár építése közben bukkantak avar kori temetőre régészek
Lenyűgöző leletet találtak a Budavári Palota felújítása során régészek
Hamarosan a helyére emelik Budapest legújabb vasúti hídját