A fecskék megvédésén és visszacsalogatásán is dolgozik a MÁV
Magyarországon egyre kevesebb a fecske, és ennek egyik fő oka, hogy rengeteg helyen verték le a fészkeiket, attól tartva, hogy a madarak összepiszkítják a ház oldalát vagy a fal tövét. A MÁV igyekszik küzdeni a fecskék fogyatkozása ellen, most újabb négy állomáson helyeztek ki fecskebölcsőket a hazaérkező madaraknak.
A MÁV számára fontos a természeti értékek megőrzése, ennek érdekében a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülettel együttműködve az elmúlt évben az országban számos vasútállomáson helyezett ki fecskebölcsőket — írta a vasúti vállalat május elsejei közleményében.
A fecskék szívesen építenek fészket a vasútállomásokon, de a felújítások miatt a madarak máshol keresnek lakhelyet. A társaság segíteni szeretné segíteni a madarak visszatelepedését az arra alkalmas helyek biztosításával, ezért döntöttek a kerámiából készült „műfészkek” felszerelése mellett.

Fotó: MÁV
A Zöld Dunakanyar Alapítvány a Zöld Dunakanyar Program keretében 80 fecskebölcsőt adományozott a MÁV-nak, ezekből eddig négy helyszínen összesen 38-at szereltek fel a héten. Nagymaros-Visegrádon 16, Kismaroson és Nagymaroson 6-6, Verőcén pedig 10 új „fecskeotthon” várja a lakhelyet kereső madarakat. A további 42 darabot is hamarosan felszerelik. A fecskebölcsők mellé a madarak ürülékének felfogására szolgáló deszkákat is rögzítenek, hogy az állomás környezete is tisztán tartható legyen.
Tavaly a MÁV munkatársai a Szeged–Békéscsaba vasútvonal mentén kilenc, a dél-dunántúli térségben tíz állomáson helyeztek el 180-180 fecskebölcsőt. Idén újabb 10 dél-dunántúli helyszínre szeretnének kirakni további 160 darabot.

Érdemes elolvasniHamarosan újra indul Budapest egyik legrégebbi közlekedési eszköze
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Jól hangzik, de az ingyenes poggyászokról szóló új uniós szabályozás drágábbá teheti a fapados repülést
Mi van a Gízai Nagy Piramisban, ha nincs benne múmia?
Magyarország legnagyobb spirituális fesztiválja 30 éves – így ünnepel a Krisna-völgy
A kínai Szucsou városa bemutatkozott Budapesten: stratégiai együttműködés kultúrában, gazdaságban és turizmusban
Ez az őrült kínzási módszer látszólag ártalmatlan, mégis tönkreteszi az elmét
Súlyos sérüléseket is okozhat: megjelent Magyarországon a kaukázusi medvetalp!