Erdélyben lesz a NATO romániai harccsoportjának súlypontja
A Brassó megyei Nagysinken lesz a NATO francia parancsnoksággal létesülő, mintegy ezer katonából álló romániai harccsoportjának súlypontja – közölte kedden az Agerpres hírügynökség Vincent Minguet ezredest, a romániai előretolt NATO-jelenlét parancsnokát idézve.
A bukaresti francia nagykövetségen nyilatkozó ezredes kifejtette: a zászlóalj jelentős része még a Fekete-tenger partvidékén található Kogalniceanu légitámaszponton állomásozik, de a zászlóalj francia és belgiumi katonáihoz hamarosan holland katonák is csatlakoznak, június folyamán pedig jelentős részük átköltözik Nagysinkre, az ország központi részébe, ahol jobbak a gyakorlatozási feltételek.
Minguet elmondta: a francia katonák közösen gyakorlatoznak a brassói és csíkszeredai román hegyivadász alakulatokkal, a Romániában állomásozó amerikai egységekkel, védelmi és elrettentő feladatot látnak el, jelenlétük pedig “üzenet az orosz hadseregnek”.
Hozzátette: jelenleg könnyű páncélosokkal rendelkeznek, de később nehézfegyverek is érkeznek, amint elő tudják készíteni ezek karbantartását.
“Úgy vélem, 4-5 évig leszünk itt, egy erős, nehézfegyverekkel is rendelkező állandó zászlóaljat alakítunk ki, hogy megelőzzünk bármilyen, Románia ellen irányuló agressziót vagy destabilizálást” – idézte a francia katonai parancsnokot az Agerpres hírügynökség.
Minguet a francia 27-es Annecy hegyivadász zászlóalj ötszáz katonájával március elején érkezett Romániába, amikor az Ukrajnát ért orosz támadást követően a NATO aktiválta a Reagáló Erőket (többnemzetiségű gyorsreagálású haderejét), és Romániába is csapaterősítést küldött.
A román védelmi tárca korábban közölte: a NATO egy új, francia parancsnokság alatt működő állandó harccsoport létrehozásával tervezi megerősíteni Romániában a keleti szárny védelmét, amelyben ötszáz francia, háromszáz belga és kétszáz holland katona vesz részt.
- ez is érdekes lehet: Ezért kapott a NATO-tagoktól modern rakétavédelmi rendszert Szlovákia
Source: MTI
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Isaszegi csata újrajátszása: látványos hagyományőrző csatabemutató a Szoborhegynél – képek, videó
Tudtad? 3 ezer évvel ezelőttig sötét bőrünk volt, a legtöbb európai ősünk nem fehér volt
Váratlan bizonyítékot találhattak a Biblia egyik legismertebb történetére
A történelem 7 legmeghatározóbb fegyvere
45 éve jár a kék metró második szakasza – Így épült a 3-as vonal déli szárnya
Építési engedélyt kapott a Magyar Építészeti Múzeum