A brit miniszterelnök egy interjúban fejtette ki, hogy az orosz elnök neme hozzájárult az ukrajnai invázióhoz.
Boris Johnson brit miniszterelnök úgy véli, Vlagyimir Putyin nem támadta volna meg Ukrajnát, ha nő lenne, szerinte ugyanis a háború „tökéletes példája a toxikus maszkulinitásnak”. Johnson ZDF-nek adott interjúját a Guardian vette észre.
A kormányfő a Schloss Elmau-i G7-csúcsot követően nyilatkozott német médiának, kijelentve, hogy az orosz elnök neme hozzájárult a konfliktus kialakulásához.
Emlékezetes, néhány napja, a G7-csúcs egyik első megbeszélésén Putyin elnök félmeztelenül lovagló képein gúnyolódott Boris Johnson. Zakója levétele közben gúnyosan kijelentette, hogy „meg kell mutatnunk: keményebbek vagyunk Putyinnál”.
Érdemes elolvasniPutyin félmeztelen fotóin gúnyolódott a brit és a kanadai miniszterelnök
A brit miniszterelnök most úgy fogalmazott a német ZDF-nek: „Ha Putyin nő lenne – és nyilvánvalóan nem az –, akkor tényleg nem hinném, hogy úgy belekezdett volna ebbe az őrült, macsó háborús invázióba, ahogy tette.”
“Ha tökéletes példát akarsz látni a toxikus maszkulinitásra, akkor az az, amit Ukrajnában csinál.”
A toxikus, avagy mérgező maszkulinitás a túlzott férfiasságra, a hatalom és a kontroll iránti megszállott vágyra utal.
Az interjú a háromnapos G7-csúcstalálkozót után készült, melyen az első számú gazdasági hatalmak vezetői azt ígérték, hogy növelik a Putyin-rezsim ukrajnai háborúval kapcsolatos gazdasági és politikai költségeit.
NATO-bővítés és határozottabb fellépés Oroszországgal szemben
Boris Johnson azóta a madridi NATO-csúcstalálkozóra utazott külügyminiszterével, Liz Truss-szal együtt. A NATO rendkívüli mértékben növeli az Oroszországgal szembeni reakciós képességét, ezért a brit katonai jelenlétet is megerősítik Észtországban. A katonai szövetség vezetői ugyanis megállapodtak, hogy még szorosabban együttműködnek, és készültségben tartott haderejük létszámát jelentősen növelik.
A tisztviselők szerint az egyébként is jelentős észtországi brit jelenlét további növelése biztosítja, hogy az Egyesült Királyság szükség esetén gyors segítséget tudjon nyújtani, akár tüzérség, akár légvédelem és helikopterek biztosításával.
A madridi NATO-csúccsal kapcsolatos fejlemény az is, hogy elhárult az utolsó akadály Svédország és Finnország csatlakozása elől, Törökország ugyanis visszavonta az erre vonatkozó vétóját. Jens Stoltenberg főtitkár szerint a két ország néhány héten belül a szövetség teljes jogú tagjává válhat.
Érdemes elolvasniItt a bombahír: Törökország támogatja Svédország és Finnország NATO-tagságát
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon