Útmutató a ruházati trendekhez
A divatstílusok folyamatosan fejlődnek, de vannak bizonyos trendek, amelyek újra és újra megjelennek a kifutókon és az utcai viseletekben egyaránt. Tudj meg többet a divatstílusok különböző típusairól, amelyek befolyásolják a népszerű divatirányzatokat, és találd meg saját, személyes stílusodat. Ha te is gyakran érzed úgy, hogy elveszel a rengetek lehetőség és outfit között, nem igazán találod a belső hangodat, akkor most itt egy kis útmutató neked.
A divat az egyedi öltözködési módok megtalálásáról szól, és alapvetően egyetlen írott szabály van, érezd jól magad a bőrödben (ruhádban). Bármilyen összeállítást is választasz, legyen az akármennyire is divatos és trendi, ha nem érzed benne jól magad akkor az biztosan nem a te szetted lesz. Íratlan szabályból viszont rengeteg van, amik között még a legrutinosabb divatkövetők is hajlamosak elveszni. Az alábbiakban bemutatjuk a divat leggyakrabban megjelenő kategóriáit, amelyek segítenek az elindulásban és ha ezekhez igazodsz, akkor biztosan egy letisztult, és könnyen beazonosítható stílust fogsz mutatni a világnak.
1. Sporty: A sportos stílus az atlétikai viselet elemeit, például a leggingseket, kerékpáros nadrágokat és túlméretezett pulóvereket emeli ki az edzőtermek és sportpályák világából az utcára és az átlagemberek mindennapjaiba. Míg korábban az ennyire sportos megjelenés nem volt túlzottan elfogadott a hétköznapokban, mára már éppen annyira trendi, mint bármelyik másik öltözködési stílus.

Photo by Athena from Pexels
2. Bohemian: A „bohó” vagy „boho chic” néven is ismert bohém stílus az 1960-as évek hippi esztétikáját és fesztiválkultúráját eleveníti meg. A stílus földszíneket, természetes anyagokat és különböző festékeket és mintákat jelenít meg. A boho stílus jellemzői a lefutó maxi ruhák, a hosszú szoknyák, a bő nadrágok, a nagy karimájú kalapok, a rojtok és a velúr kézitáskák. Ha egy igazi hippi arc vagy és bátran vallod, hogy szeretkezz és ne háborúzz, akkor tutira megtaláltad a neked való irányvonalat.

Photo by Cottonbro from Pexels
3. Preppy: Ez a stílus talán kevésbé ismert hazánkban, hiszen leginkább az amerikai egyetemek és főiskolák egyenruhái ihlették. A preppy stílus olyan sportokból merít ihletet, mint a lovaspóló, a vitorlázás, a tenisz és a lovaglás. Legjellemzőbb darabjai a pólóingek, oxford ingek, argyle vagy más néven kárómintás pulóverek és magasszárú, színes zoknik, valamint a kardigánok és khaki nadrágok. Hazánkban ez a stílus kevésbé része az utcaképnek mint Amerikában, de a rajongótábora évről évre növekszik és a legnagyobb ruhagyártók kínálatában is egyre gyakrabban jellennek meg ilyen darabok.

Photo by Andre Tan on Unsplash
4. Punk: A punk divatot a ’70-es és ’80-as évek felforgató punk rocker stílusai ihlették, és számos szubkultúrát foglal magába. A punk stílus központi elemei a bőrdzsekik, a szakadt neccharisnyák, a szűk és szaggatott farmernadrágok és a vaskos fekete csizmák. A provokatív üzenetküldés, a zenekari logók és a biztosítótűkkel és felvarrókkal való egyedi átalakítása a termékeknek gyakran része a punk ruházkodásnak. Ha egy igazi Rock&Roll arc vagy akkor ez lesz a te stílusod, a kérdés már csak az mennyire akarsz extravagáns lenni.

Photo by Cottonbro from Pexels
5. Classic: A klasszikus stílus egy gyűjtőfogalom az elegáns mindennapi megjelenésre, amely leginkább az irodai munkaruha elemeit vonultatja fel, mint például a blézereket, ceruzaszoknyákat, öltönyöket és a klasszikus színeket, mint a fekete, szürke, kék és barna. Az alapdarabok nem igazán változtak az 50-es évek óta, a fazonok viszont annál inkább. Ha állásinterjúra mész, vagy csak igényesen akar megjelenni az új munkahelyeden akkor ezzel a stílussal biztosan nem lősz bakot.

Photo by Alena Darmel from Pexels
6. Casual: Mondhatnánk azt is, hogy az átlagember viselete, Converse cipő, kék farmer, egyszerű póló. Régebben ezt tartották a hétvégi viseletnek amikor kiszabadulsz az irodából és már nem kell öltönyben lenned egész nap. Mára már ez megváltozott, hiszen az irodai etikett is lazább lett, így gyakorlatilag ez a sportosan elegáns vonal hétfőtől vasárnapig bármikor viselhető. Nagy buktatói nincsenek, a színek és az anyagok legyenek összhangban és akkor biztos a siker. Ha nincs kedved nagyon kiöltözni, vagy csak nincs elég időd elkészülni akkor ez az összeállítás biztosan kihúz a slamasztikából.

Photo by Laura Chouette on Unsplash
7. Streetwear: Ez az utcai viselet gyakorlatilag a sporty stílus extrémebb variációja, de darabjaiban mégis a casual stílushoz áll közelebb, amely először az 1990-es években vált népszerűvé. Kényelmes, de divatos ruhadarabokat tartalmaz, például logós pólókat és pulcsikat, különböző fazonú farmernadrágokat és drága tornacipőket. A Streetwear, a hip-hop és a deszkás stílusból merít ihletet. Az utcai ruházat legújabb trendjeinek egyike melyben a hangsúly a limitált kiadású és a különböző designer termékek beépítésén van az alap ruhatárba. Ha szereted az underground zenét és az extrémebb sportokat akkor valószínűleg meg is érkeztél a hozzád legközelebb álló vonalhoz.

Photo by Leio McLaren on Unsplash
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/07/10/5-divattrend-a-nyarra-amivel-biztosan-nem-losz-melle/” ][/hm_embed]
Source: https://www.masterclass.com/articles/types-of-fashion-styles#8-types-of-fashion-styles
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy ősi magyar kutyafajta a kihalás küszöbén
Mit ettek az első magyarok a honfoglalás idején?
A statisztikák alapján már hallanunk kellett volna a földön kívüli civilizációk felől
Ez az apróság a világ leghalálosabb macskaféléje
Így néz ki most a világ egyik legismertebb fotójának helyszíne
Kárpátalján két magyar kémet fogott el az ukrán hírszerzés