Japán nagy hatótávolságú rakétákkal verné vissza Kínát
Japán 1000 nagy hatótávolságú cirkálórakéta telepítését fontolgatja, hogy növelje Kína elleni ellentámadási képességét a Yomiuri újság szerint.
A rakéták meglévő fegyverek lennének, amelyeket úgy módosítanának, hogy hatótávolságukat 100 kilométerről 1000 kilométerre növelik – írta a napilap kormányzati forrásokra hivatkozva.
A hajókról vagy repülőgépekről indítható fegyvereket főként a déli Nanszei-szigetek környékén állomásoztatnák, és képesek lennének elérni Észak-Korea és Kína part menti területeit – számol be a Yomiuri újság alapján a Reuters.
A japán külügyminisztérium képviselői nem reagáltak azonnal a jelentéssel kapcsolatos megkeresésre.
Japán, amely a háború utáni, azt elutasító alkotmányát úgy értelmezi, hogy hadseregét csak önvédelemre használhatja, az elmúlt években növelte katonai kiadásait és fokozta a katonai stratégiáját. Azonban tartózkodott a nagy hatótávolságú rakéták telepítésétől, a külföldi, földön lévő célpontokra csapást mérő fegyverek korlátozásai mellett.
A regionális feszültségek ebben a hónapban fokozódtak, miután Nancy Pelosi, az amerikai képviselőház elnöke ellátogatott az önrendelkezése alatt álló, de Kína által követelt Tajvanra. Peking rakétákat indított Tajvan közelében, amelyek Japán kizárólagos gazdasági övezetébe csapódtak be.
Korábban a Reuters beszámolt arról is, hogy Kína lemondta a kétoldalú találkozót Japánnal a G7 tajvani nyilatkozata után. A kínai külügyminisztérium közölte, hogy elmarad a kínai külügyminiszter, Vang Ji és japán kollégája között az ASEAN kambodzsai rendezvényeinek margójára tervezett találkozó.
A kínai fél erősen elégedetlen a G7 Tajvanról kiadott nyilatkozatával – mondta Hua Csunying, a minisztérium szóvivője a szokásos sajtótájékoztatón. A G7-országok külügyminiszterei – köztük Japán – szerdán felszólították Kínát, hogy békés úton oldja fel a Tajvani-szoros körüli feszültséget.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A történelem 7 legmeghatározóbb fegyvere
45 éve jár a kék metró második szakasza – Így épült a 3-as vonal déli szárnya
Építési engedélyt kapott a Magyar Építészeti Múzeum
A Föld leghosszabb hegyvonulata a tenger fenekén húzódik
Miért lélegezik szinte minden élőlény oxigént?
Mennyire van szükségünk az agyunkból a túléléshez?