Orosz külügyminiszter: az oroszgyűlölő Nyugat a felelős a háborúért
Oroszország megismételte az Ukrajnával és a Nyugattal kapcsolatos sérelmek sorát az ENSZ Közgyűlés vezetőinek találkozóján. Szergej Lavrov külügyminiszter elmondta, hogy Moszkvának “nincs más választása”, mint katonai lépéseket tenni.
Miután napokig tartó, Oroszországot ért bírálatok hangzottak el a prominens diplomáciai találkozón, Szergej Lavrov külügyminiszter igyekezett a hangsúlyt az Európában és a Nyugaton szerinte egyre erősödő oroszellenességre helyezni. “A hivatalos ruszofóbia Nyugaton soha nem látott groteszk méreteket öltött. Nem riadnak vissza attól, hogy kinyilvánítsák szándékukat, hogy katonai vereséget okozzanak országunknak, de attól sem, hogy elpusztítsák és megtörjék Oroszországot” – mondta Lavrov.
Beszéde középpontjában az az állítás állt, hogy az Egyesült Államok és szövetségesei – nem pedig Oroszország, ahogyan a Nyugat állítja – agresszívan aláássák az ENSZ által képviselt nemzetközi rendszert. Az Egyesült Államok 2000-es évek eleji iraki háborújától kezdve a 20. századi hidegháborún át a 19. századi amerikai politikáig, amely lényegében az amerikai befolyást hirdette a nyugati félteke felett, Lavrov az Egyesült Államokat olyan zsarnokként ábrázolta, amely “szent jogot próbál magának adni arra, hogy büntetlenül cselekedjen, ahol és amikor csak akar”, és nem képes elfogadni egy olyan világot, ahol mások is érvényesítik nemzeti érdekeiket, közölte az Euronews.
“Az Egyesült Államok és szövetségesei meg akarják állítani a történelem menetelését.”
Az USA és Ukrajna elnöke is elmondta saját beszédét, amelyben Oroszországot veszélyes agresszornak minősítette, amelyet meg kell állítani. Lavrov a maga részéről azzal vádolta a Nyugatot, hogy célja “Oroszország elpusztítása és megtöredezése”, hogy “eltávolítson a globális térképről egy túlságosan függetlenné vált geopolitikai entitást”.
Lavrov azt mondja, “nem volt más választásunk”
Oroszország számos magyarázatot adott a háborúra, és ragaszkodik ahhoz, hogy “különleges katonai műveletnek” nevezzék Ukrajnában. Lavrov felelevenített néhányat: az Oroszországot fenyegető kockázatok, amelyeket az általa ellenségesnek tartott kijevi kormány és az évek során kelet felé terjeszkedő NATO-szövetség jelent, valamint az Ukrajnában – különösen a keleti Donbász régióban – élő oroszok mentesítése attól, amit Moszkva az ukrán kormány elnyomásának tekint. “A nyugati országok tárgyalási képtelensége és a kijevi rezsim folyamatos háborúja saját népe ellen nem hagyott más választást számunkra, mint hogy a Donbászt alkotó két régiót függetlenként ismerjük el, majd csapatokat küldjünk oda” – mondta Lavrov.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban
Putyin hajlandó lezárni a háborút, de ez korántsem ilyen egyszerű