Döbbenetes tartalmakhoz férhetett hozzá a tini a neten, melyek végül halálát okozták. Felkavaró részletek a cikkben!
A 14 éves Molly Russell az online tartalom negatív hatásaitól szenvedve vetett véget önkezével életének. Ezt a halottkém állapította meg, számol be róla a Guardian. Andrew Walker vizsgálata rávilágított, hogy a kislány élete utolsó hónapjaiban nagy mennyiségű káros közösségi médiatartalommal találkozott.
A két hetes nyomozás arra összpontosított, hogy Molly hogyan használja az Instagramot és a Pinterest nevű képmegosztó oldalt. Mindkét amerikai cég vezetői tanúvallomást tettek a vizsgálat során. Ennek során világossá vált, hogy a kislány milyen grafikus tartalmakat nézett a 2017. novemberi öngyilkosságát megelőző hónapokban.
Walker megállapította, hogy Molly által megtekintett webhelyek némelyike nem biztonságos, mert egy 14 éves kislány számára is lehetővé teszik, hogy hozzáférjen a felnőtteknek szóló tartalmakhoz.
„Valószínű, hogy negatív hatással volt a már korábban is depressziótól szenvedő és életkora miatt kiszolgáltatott Mollyra az általa megtekintett digitális tartalom – állapította meg a halottkém.
Döbbenetes mennyiségű káros fotó
Molly élete utolsó fél évében több mint 16 ezer tartalmat nézett meg az Instagramon, ebből 2100 volt öngyilkossággal, önkárosítással és depresszióval kapcsolatos. A vizsgálat során az is kiderült, hogy Pinteresten egy összeállítást is készített 469 hasonló témájú képből.
Elizabeth Lagone, az Insagramot és a Facebookot tulajdonló Meta egészségügyi és jóléti politikáért felelős vezetője elismerte, hogy a kislány olyan bejegyzéseket láthatott meg, amelyek megsértik a tartalmi irányelveket.
A Pinterest egyik vezető vezetője is elnézést kért a nem megfelelő tartalmat megjelenítő platformért. Elismerte, hogy az oldal nem volt biztonságos abban az időben, amikor Molly követte.
A vizsgálat során egy gyermekpszichiáter, Dr. Navin Venugopal is megerősítette, hogy Mollyt veszélybe sodorta az általa megtekintett tartalom. A kislány iskolájának igazgatója pedig azt hangsúlyozta ki, hogy „szinte lehetetlen” nyomon követni azokat a kockázatokat, amelyeket a közösségi média jelent a tanulókra nézve.
Sir Peter Wanless, az NSPCC nevű gyermekvédelmi szervezet vezérigazgatója, a halottkém jelentése után kijelentette, hogy az ítéletnek sokkot kell okoznia a Szilícium-völgyben, azaz az online cégek klasszikus központjában. „A technológiai vállalatoknak számítaniuk kell arra, hogy elszámoltatják őket, amikor a gyermekek biztonságát második helyre teszik a kereskedelmi döntések mögött.”
Címlapképünk illusztráció, forrás: Stockvault/Mircea Iancu (CC0 1.0)
Érdemes elolvasniLekapcsolták a gépekről a kisfiút, akinek egy TikTok kihívás lett a végzete
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban