Európa energiatérképe megváltozott a görög-bolgár összekötő vezetékkel, Magyarország is jól jár!
Görögország és Bulgária kiállította a gázhálózatukat összekötő vezeték működési engedélyét, ami lehetővé teszi az IGB rendszerösszekötő kereskedelmi üzembe helyezését, amelyet október 1-jére terveznek.
Az ICGB vegyesvállalat bejelentette, hogy teljesítette a Görögország és Bulgária közötti, IGB néven is ismert gáz-összekötő vezeték üzembe helyezéséhez szükséges utolsó adminisztratív követelményeket. Az üzembe helyezést október 1-jére tűzték ki. A vezeték a görögországi Komotini és a bulgáriai Sztara Zagora között halad majd.
A Bulgarian Energy Holding (BEH) és a görög IGI Poseidon (Yafa Poseidon) cég által egyenlő tulajdoni hányaddal létrehozott cég közölte, hogy mindkét országban kiadták az üzemeltetési engedélyeket. Az ICGB szerint a gázvezeték biztosítja a gázforrások diverzifikálását és növeli a piaci versenyt.
Az interkonnektor beüzemelésével lehetővé válik, hogy Bulgária azeri gázzal váltsa ki az orosz gázt. A megnyitó ünnepségen İlham Aliyev azeri elnök elmondta, Azerbajdzsán új gázmezőket kezd üzemeltetni, és növeli kívánja a kitermelést. Kiemelte, a projekt nagyon fontos szerepet fog játszani az energiabiztonság biztosításában és az európai gázellátás diverzifikálásában. Az energiabiztonság minden ország nemzetbiztonságának része, ezt bizonyítja a világ jelenlegi helyzete is, mondta ki az azeri elnök.
A Déli Gázfolyosó az egyik legnagyobb infrastrukturális projekt a kontinensen, és megváltoztatta Európa energiatérképét.
A Yafa Poseidon a DEPA International Projects és az Edison ellenőrzése alatt áll, egyenként 50%-os részesedéssel.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/09/27/elkeszult-a-legujabb-gazvezetek-ami-kozep-europat-fuggetlenitheti-az-oroszoktol/” ][/hm_embed]
A 240 millió euró értékű projekt Bulgáriát a déli gázfolyosóhoz és a transzadriai gázvezetékhez (TAP) köti. Ez lehetővé teszi a különböző forrásokból történő ellátást Délkelet- és Közép-Európa országaiba, így Magyarországra, és beleértve Moldovát és Ukrajnát is, írja a Balkan Green Energy News.
Az IGB gázvezeték 182 kilométer hosszú, ebből 31 kilométer görög területen található. A műszaki kapacitása évi hárommilliárd köbméter. Lehetőség van ennek ötmilliárd köbméterre való növelésére egy görög területen épülő kompresszorállomással, amely lehetővé tenné a fordított áramlást is.
A Komotini melletti Alexandroupolisban a cseppfolyósított földgáz (LNG) jövőbeli termináljának építési munkálatai folyamatban vannak.
Az összekötő rendszer nagyon fontos pillanatban készült el, hiszen Bulgária nem kapott az oroszoktól már gázt egy ideje, és a tél hamarosan beköszönt. Jó hír Magyarország számára, hogy a szerbiai interkonnektor jövőre tervezett megépítését követően a magyar pozíciók is javulhatnak.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/10/03/lng-lenne-az-orosz-gaz-egyik-alternativaja-de-van-egy-nagy-gond/” ][/hm_embed]
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tudós szerint már 50 éve találtunk életet a Marson – és rögtön meg is semmisítettük
Ilyen volt az ókori gyógyítás – a spiritualitás, a természet és a tudomány keveréke
Megmutatjuk, kik voltak a legkiválóbb magyar csillagászok a történelem során
3600 éves sajtot találtak a régészek egy sírban
Az étrended formálja az agyad: hogyan hatnak az ételek a fejlődésére?
Szenzáció: a NASA 470 millió km távolságból fogott be jeleket