Amíg a fejlett országokban nem halnak meg elegen, nem fognak tenni a klímaváltozás ellen
A Cop27 előtt Lee White azt is elmondta, hogy a finanszírozásra vonatkozó ígéretek megszegése egy árulással ér fel.
A világ csak akkor fog érdemi lépéseket tenni az éghajlati válság ellen, ha az a gazdag országokban még több emberi áldozatot fog követelni. Ezt mondta Gabon környezetvédelmi minisztere, miközben arra figyelmeztetett, hogy a több milliárd dolláros finanszírozásra vonatkozó ígéretek megszegése “egy árulással ért fel” a Cop27 előtt, írja a Guardian.
Lee White szerint a kormányok még nem viselkednek úgy, mintha a globális felmelegedés válság lenne, és félti a világot, amelyet a gyermekeinkre hagyunk. Úgy vélte, hogy a gazdag országok által ígért 100 milliárd dollárnyi éghajlat-politikai finanszírozás nem jut el a szegény országokba. Ez bizalmatlanságot kelt az ENSZ éghajlat-politikai folyamatában.
Az ENSZ a jövő héten Sarm es-Sejkben kezdődő Cop27-et “Afrika éghajlat-változási konferenciájának” nevezte, és a globális felmelegedés legsúlyosabb következményeit elszenvedő országok számára a veszteségek és károk finanszírozása kulcsfontosságú kérdés lesz.
“Mindazzal együtt, ami az elmúlt évben Afrika szarván és Pakisztánban történt – ezek a helyek igazán számítanak” – mondta White. “De az Európában egyszer az 500 évben előforduló szárazsággal, a franciaországi tüzekkel és a New York-i metró Niagara-vízeséssé válásával talán elérkeztünk arra a pontra, amikor a dolgok elég rosszra fordulnak ahhoz, hogy a fejlett országok elkezdjék komolyabban venni a klímaváltozást.”
Nem ismerjük fel a probléma súlyosságát
“Szörnyű ezt mondani, de amíg a fejlett országokban nem halnak meg elegen az éghajlati válság miatt, addig nem fog változni a helyzet” – mondta White. A legújabb jelentések azt mutatják, hogy a bolygó milyen közel van az éghajlati katasztrófához, és a tudósok arra figyelmeztetnek, hogy a világ egy “igazán sötét pillanathoz” érkezett.
White elmondta, hogy országa, amely állami bevételeinek mintegy 60%-át az olajból szerzi, elfogadta, hogy az olajgazdaság megszűnik, és nagyobb hangsúlyt kell fektetni a fenntartható erdőgazdálkodásra és faanyagra.
“Mi nem igazán támogattuk aktívan az olajipar halálát, mint Costa Rica” – mondta, utalva a közép-amerikai ország és Dánia által a glasgow-i Cop26-on elindított Beyond Oil & Gas Alliance elnevezésű szövetségre. “Elismerjük, hogy az olajipar el fog tűnni”.
A manchesteri származású politikus elmondta, hogy a nagy ígéretek ellenére országa számára csak kis összegű éghajlat-politikai támogatást nyújtottak, ami az ENSZ éghajlat-változási folyamatával kapcsolatos csalódottságot váltotta ki.
“Három gyerekem van. Azt mondom nekik, hogy a távollétem a bolygó megmentésére irányul. Megértik, mert ez a valóság. Nagyon nagy problémát okozunk a következő generációnak.”
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/11/01/meg-nagyobb-lehet-az-osi-maja-varos-mint-eddig-gondoltuk/” ][/hm_embed]
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét