Egyre súlyosbodik az Egyesült Királyság bevándorlási problémája
Egy dél-angliai feldolgozóüzemben bekövetkezett vészhelyzet mélyebben gyökerező problémákat tár fel.
Ha az Egyesült Királyság azt hitte, hogy az EU-ból való kilépés megoldja a migrációval kapcsolatos aggodalmait, akkor sajnos tévedett. A La Manche-csatornán kis csónakokkal átkelni próbáló emberek számának rohamos megugrása új válságérzetet váltott ki – legalábbis a konzervatívok körében. Az Egyesült Királyság kormánya a sürgősségi szállások hiányával, a menekültügyi és visszatérési rendszer eltömődésével és az adófizetőkre háruló, spirálszerűen növekvő költségekkel küzd – olvasható a Politico cikkében.
Ami még rosszabb, kétségbeesett újonnan érkezők ezrei rekednek hetekre, hónapokra, sőt évekre borzasztó szállásokon, munkaképtelenek, jövőjük bizonytalan. A keményvonalas konzervatív Suella Braverman a legújabb a brit belügyminiszterek hosszú sorában, akik megpróbálják megoldani a problémát, eddig sikertelenül.
“A rendszer elromlott” – mondta Braverman hétfőn az alsóházban. “Az illegális migráció kicsúszott a kezünkből.” Yvette Cooper munkáspárti árnyék belügyminiszter egyetértett azzal, hogy sürgős intézkedésekre van szükség, de a kormányt hibáztatta a menekültügyi ügyekkel kapcsolatos döntéshozatal majdnem teljes összeomlásáért.
A hétfői vita középpontjában egy konkrét dél-angliai menekültügyi központ veszélyes túlzsúfoltsága állt. Robert Jenrick bevándorlási miniszter kedd este azt mondta, hogy a manstoni központban a bevándorlók számát mostanra “jelentősen csökkentették”. A tágabb kép azonban összetett és borús. A Csatornán keresztül érkező bevándorlók száma folyamatosan növekszik: a 2020-as 8400-ról 2021-ben 28 500-ra, idén pedig mintegy 40 000-re.
Máshol is probléma
Ironikus módon a szakértők szerint ez részben annak köszönhető, hogy a francia határon a teherautók hátuljában elrejtőző migránsok elleni korábbi intézkedések sikeresek voltak. “Ha tehát lezárunk egy útvonalat, nyomást gyakorolunk az emberekre, hogy új lehetőségeket keressenek” – mondta Madeleine Sumption, az Oxfordi Egyetem Migrációs Megfigyelőközpontjának igazgatója.
A menedékkérők száma az elmúlt években EU-szerte emelkedett, és a 2015-ös menekültválság óta nem látott szintre emelkedett, ami a feldolgozó rendszereket kontinensszerte komoly terhelésnek teszi ki. A szálláshiány ugyanilyen fájdalmas probléma az olyan országokban, mint Ausztria, ahol a kormány sátrakban kezdte el elhelyezni a menekülteket.
Priti Patel, az Egyesült Királyság előző, 2019-ben kinevezett belügyminisztere azt ígérte, hogy a migrációs átkelések a következő tavaszra “ritka jelenséggé” válnak. Miután nem sikerült elérnie a célt, ígéretet tett arra, hogy a La Manche-csatornát “életképtelen” útvonallá teszi egy ellentmondásos tervvel, amely szerint az Egyesült Királyság határőrsége elkezdi aktívan visszaszorítani a kis hajókat. Később kénytelen volt elvetni a javaslatot, mivel az nem volt megvalósítható.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/11/02/szerbianak-dontenie-kell-az-eu-vagy-oroszorszag/” ][/hm_embed]
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon