Marokkó 13 milliárd dollárt fektet be a foszfátba, hogy 2040-re karbonsemlegessé váljon
VI. Mohamed marrokkói király elnökletével tarttották meg december 3-án, a rabati Királyi Palotában ünnepélyes keretek között az OCP Csoport legújabb zöld beruházási programjának bemutatását, valamint a kormány aláírta a vonatkozó protokollmegállapodást az OCP-vel.
Az ünnepség részét képzi annak a proaktív irányváltásnak, amelyet VI. Mohamed király oly régóta szívügyének tekint, a megújuló energiaforrásokra és az alacsony széndioxid kibocsájtású gazdaságra való átállás érdekében. A ceremónia a tavaly november 22-ei munkatalálkozó folyatatása, melyen szintén a uralkodó elnökölt, aki elkötelezett a zöld energiák fejlesztése és ezen terület új távlatai iránt, írja a király sajtóosztálya.
Az ünnepség az OCP Csoport elnökének, Moustafa Terrab prezentációjával kezdődött, aki beszámolt a csoport első beruházasi programjának eredményeiről, amely lehetővé tette, hogy a OCP megszilárdítsa jelenlétét a műtrágya piacon. Miután megháromszorozta termelési kapacitását, az OCP Csoportot ma már a világ egyik vezető fosztfát-műtrágya termelő és exportőr vállaltaként tartják számon.
A csoport a VI. Mohamed Műszaki Egyetem (UM6P) kutatási és fejlesztési képességeire támaszkodva ragadta meg az új ipari és digitális technológiák nyújtotta lehetőségeket, hogy szakértelmet és innovatív technológiákat fejlesszen ki, annak érdekébben, hogy megfeleljen a fenntartható mezőgazdaság és az élelmiszerbiztonság kihívásainak.
A továbbiakban Moustafa Terrab bemutatta VI. Mohamed király előtt a csoport új beruházási programját.
A program célja a műtrágyagyártási kapacitások növelése, miközben elkötelezett, hogy egyedül megújuló energiaforrásokra, illetve a Királyság e területen végbevitt fejlesztéseire támaszkodva, 2040-re karbonsemlegessé válik.
A csoport azt tervezi, hogy a szél- és napenergiába való beruházásaival az összes ipari létesítményét zöld energiával működtetheti 2027-re. Az alcsony széndixod-kibocsájtású energiát az új tengervíz sótalanító berendezések ellátására is hasznosítják majd, annak érdekében, hogy az OCP telephelyei körüli területeket ivóvízzel, és öntözésre alkalmas vízzel láthassák el.
Ez a beruházás lehetővé teszi majd a csoportnak, a világ első számú ammóniaimportőrjének, hogy véget vessen az importtól való függőségének, valamint a szintén megújuló zöld hidrogénbe, zöld ammóniába való befektetés lehetőséget biztosít, arra hogy a csoport betörjön a zöld műtrágyagyártás és különböző növény-és talajtípusok sajátos igényeihez igazodó, zöld trágyázási megoldások piacára.
A célkitűzést az ipari, az energia és mezőgazdasági szektorban tevékenykedő KKV-k programjainak támogatásával fog megvalósulni, ezzel is elősegítve egy innovatív nemzeti ökoszisztéma kialakulását, valamint új foglalkoztatási és munkahelyi integrációs lehetőségek megteremtését a fiatalok számára.
Az új program, amely segít megszilárdítani az OCP világpiaci pozícióját, 13 milliárd dollár (130 milliárd dirham) globális befektetést irányoz elő a 2023-2027 közötti időszakra, ami 70%-os helyi integráció elérését jelenti, valamint 600 marokkói vállalkozás támogatását és 2500 munkahely megteremtését közvetlenül vagy közvetett módon.
A király elnökölt a programra vonatkozó protokoll megállapodás aláírásán az OCP Csoporttal, amelyet egyrészről a Belügy-, Gazdasági és Pénzügyi, Vízügyi-, az Energiaátmeneti és Fenntartható Fejlődési-, a Befektetési miniszterek közösen, másrészről az OCP Csoport elnöke képviseltek. Az ünnepségen a kormányfő valamint a király tanácsadói is részt vettek.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2022/07/05/afrian-belul-is-tobb-ezer-kilometert-utaztak-a-bevandorlok-hogy-europaba-jussanak/” ][/hm_embed]
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Magyar fejlesztésű elektromos midibusz kerül ki az utakra
Az 1925-ös petricsi incidens: amikor egy kóbor kutya miatt tört ki a háború
Ukrajna csak „tesztpálya” az Oresnyik rakétának Zelenszkij szerint
Erdély Bermuda-háromszöge: a hátborzongató Hoia-erdő
Stonehenge, megdöbbentő felfedezés: Az oltárkő eredete újraírhatja a történelmet
Ahol leghalálosabb kórokozók lakoznak: Az Egyesült Államok titkos laborja