Eljött a Skynet ideje vagy még csak puszta tippelgetésnek köszönhetően a mesterséges intelligencia sikere? A ChatGPT már majdnem sikeresen elvégezte a orvosi engedélyhez szükséges tesztet, bár valószínűleg még nem vált volna hivatásos webdoktorrá. Egyelőre ijesztőnek hatnak az újabb és újabb mesterséges intelligenciának tulajdonítható eredmények, de nem kell azért még rettegni, nem jött el a világvége.
A ChatGPT mesterséges intelligencia az egyik legfejlettebb nyilvánosan elérhető ilyen szoftver. Potenciálisan forradalmasítani tudja a szövegírást, tanulást és webböngészést, ezzel együtt látszólag még orvosi engedélyt is tud szerezni. Legalábbis majdnem…
Egy új mérföldkő
A ChatGPT legújabb megpróbáltatása az Amerikai orvosi engedélyezési vizsga volt. Ez a teszt nehézségéről ismert — írja a Sciencealert. Általában 300-400 órányi felkészülés szükséges az elvégzéséhez és a témák az alapvető tudományos elméletektől egészen a bioetikáig terjednek. A mesterséges intelligencia teszten mutatott ügyessége rávilágít a technológia későbbi felhasználásának potenciális lehetőségeire. A technológia elősegítheti szakemberek képzését és akár az előzetes diagnózisok elkészítésében is segédkezhet. Megkönnyítve ezzel az orvosok munkáját és felgyorsítva az egészségügyi folyamatokat.
USMLE egyébként három teszt egyben és a ChatGPT mind a három esetében majdnemhogy átment. Ehhez az ChatGPT-nek nem volt szüksége sem speciális tréningre vagy megerősítésre. Ami még meglepő volt a kutatást végző szakemberek számára, hogy a mesterséges intelligencia válaszai koherensek voltak és összhangban álltak egymással. Ez kifejezetten ritka ennek a technológiának az esetében, mert általában a begyűjtött adatok alapján válaszol az egyes kérdésekre, így a válaszok színvonalban jelentősen el tudnak térni.
A ChatGPT mérhetetlen számú mintaszöveg átvizsgálásával és feldogozásával képes mondatokat alkotni. Gyakorlatilag megtippeli, hogy melyik szó után milyen szó jöhet még. Valójában a ChatGPT nem gondolkodik, pusztán rengeteg online anyag elemzése után feltételezhetően igaz állításokat fog produkálni. Emiatt logikai csapdákba viszonylag könnyen be lehet csalni. Így vagy kísértetiesen akkurátus választ kapunk a kérdésünkre vagy valami totális ostobaságot.
A teszt
A kutatás érdekessége abban rejlett, hogy a kutatók direkt olyan kérdéseket válogattak ki, amelyek nem voltak elérhetők online. Ezáltal a ChatGPT nem tudott “csalni” és teljesen új válaszokkal kellett előállnia, amelyeket nem tudott ellenőrizni. A három teszten 52,4 és 75 százalék között teljesített a mesterséges intelligencia és általában 60 százaléknál engedik át az embereket. Ez jól megmutatja, hogy az eltárolt tudás mennyiségéből is remekül tud gazdálkodni, ami nagy áttörést jelenthet majd az egészségügyben.
A ChatGPT jobban teljesített, mint egy hasonló mesterséges intelligencia is a PubMedGPT. Ez azért jelentős, mert az utóbbi specifikusan egészségügyi kérdéseken lett “megedzve.” De végső soron a ChatGPT sem mondott semmi újat, hiszen minden tudása emberektől származik. Azonban a technológia rendkívül hasznos lehet majd finomítások után az egyes helyzetekben való döntéshozatalban vagy az oktatásban.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2023/02/08/gyorsabban-eloznek-az-elektromos-autok-a-vartnal/” ][/hm_embed]
Source: Scienealert.com
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Pontos számot közölt Ukrajna az ellenük harcoló orosz haderőről
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt