A professzor szerint hamarosan nem lesz már akadálya, hogy utazzunk az időben. Mutatjuk, hogy pontosan mi kell hozzá!
Egy szakember, aki egész életében az időutazás titkát kutatta, úgy tűnik, hogy végre választ kapott kérdéseire, írja a Daily Star.
Ronald Mallett elméleti fizikus úgy véli, minden idők legnagyobb felfedezését tette meg 67 évvel azután, hogy 10 évesen elkezdett foglalkozni az üggyel.
Célja egy olyan időgép megépítése, amely képes „elcsavarni a tér-idő kontinuum szövetét” egy forgó lézergyűrűvel hurkot hoz létre az időben. A professzort elmondása szerint apja halála, és H.G Wells Az Időgép című műve késztette arra, hogy egy életen át kutassa az idő és a térhajlításának témakörét.
A könyvről szólva Mallett a következőket mondta: „Már a legelső bekezdés megváltoztatta az életemet.” Hozzátette, máig is jól emlékszik arra az idézetre, hogy “a tudósok nagyon jól tudják, hogy az idő is csak egyfajta tér, és előre és hátra tudunk haladni az időben, ahogyan a térben is”.
Középfokú tanulmányait követően a Pennsylvaniai Állami Egyetemre ment, hogy PhD fokozatot szerezzen fizikából. Évekig titokban végzett kutatásokat, és amikor kórházban volt komoly szívbetegsége miatt, lett egy „heuréka” pillanata.
Összetett elméletet dolgozott ki
“Rájöttem, hogy a forgó fekete lyukak gravitációs mezőt hozhatnak létre, amely időhurkok létrejöttéhez vezethet. Ez pedig lehetővé teszi a múltba való eljutást” – magyarázza.
Azt mondja, minden forgó fekete lyukban két eseményhorizont van, ahonnan az elektromágneses sugárzás nem tud elszabadulni. A kettő között pedig – mondja – van valami, amit „kerethúzásnak” nevezhetünk.
A professzor szerint itt húzódik a tér-idő kontinuum húzódik. Példaként elmondta: “Tegyük fel, hogy most van előtted egy csésze kávé. Kezdd el keverni a kávét a kanállal. Kavarogni kezdett, igaz? Ezt csinálja egy forgó fekete lyuk.
Hozzátette: “Einstein elméletében a tér és az idő összefügg egymással. Ezért hívják téridőnek.
Tehát ahogy a fekete lyuk forog, valójában az idő csavarodását is okozza.
Most olyan gyűrűs lézert akar építeni, amely képes „intenzív és folyamatos forgó fénysugarat” létrehozni, amely így gravitációt is létre tud hozni. Azt mondja, hogy ha az általa keltett gravitáció meg tudja szakítani az időt, akkor a lézerek képesek lesznek befolyásolni az időt.
Sajnos azonban azt mondja, hogy szüksége lenne „galaktikus típusú energiákra”, és nem tudta, mekkora időgép fog kelleni. De úgy tűnik, ez közel sem olyan lenne, mint a DeLorean a Vissza a jövőbe című filmben. Bár még nem tudja, mikor lesz kész, azt mondja, hogy a lényeg, hogy már kitalálta, hogy hogyan lehet megcsinálni.
Címlapképünk illusztráció, forrás: Wikimedia Commons
Érdemes elolvasniHihetetlen: fotó bizonyíthatja, hogy az időutazás létezik
Source: Daily Star
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van