A londoni orosz nagykövetségen rendszeresen tüntetnek az egy éve tartó ukrajnai invázió ellen. Az Egyesült Államok újabb katonai segélyt jelentett be Ukrajnának, egy 400 millió dollár értékű lőszer- és egyéb támogatási csomagot. Az USA által bejelentett katonai segélycsomagban most először szerepelnek tankok és páncélozott járművek mozgatására szolgáló taktikai hidak. A háború ma.
Oroszország nagykövete az Egyesült Királyságban azzal vádolta a NATO-hatalmakat, hogy Ukrajnát a Nyugat által támogatott erőddé változtatják, hogy szembeszálljanak az orosz befolyással Kelet-Európában. Azt mondta, hogy a Kijevbe történő nagy hatótávolságú fegyverek esetleges szállítása Oroszországot arra kényszerítheti, hogy mélyebben benyomuljon Ukrajnába – írja az Al-jazeera.
Adrej Kelin az Al-jazeerának azt mondta, hogy az ukrajnai inváziót polgárháborúnak lehet nevezni.
Az Egyesült Államok újabb katonai segélyt jelentett be Ukrajnának. Ezúttal egy 400 millió dollár értékű lőszer- és egyéb segélycsomagról van szó. A csomagot az elnöki lehívási felhatalmazásból finanszírozzák, amely felhatalmazza az elnököt, hogy vészhelyzetben kongresszusi jóváhagyás nélkül szállítson át cikkeket és szolgáltatásokat az Egyesült Államok készleteiből – mondta Antony Blinken külügyminiszter a támogatás bejelentésekor.
„Ez a katonai segélycsomag több lőszert tartalmaz az Egyesült Államok által biztosított HIMARS-okhoz és tarackokhoz, valamint lőszert a Bradley gyalogsági harcjárművekhez, páncélozott járművekkel indítható hidakhoz, romboló lőszereket és felszerelést, valamint egyéb karbantartást, kiképzést és támogatást” – mondta.
Az USA által bejelentett katonai segélycsomagban most először szerepelnek tankok és páncélozott járművek mozgatására szolgáló taktikai hidak. A hidakat az ukrán csapatok használhatják, akik a „kombinált fegyveres manőver” hadviselésre képezték ki magukat. Ez a tüzérségi lövések összehangolt alkalmazását jelenti, harckocsik és páncélozott járművek támadó mozgása mellett.
A kiegészítő lőszereket azért küldi az Egyesült Államok, hogy a tavaszi offenzívára készülve növeljék az ukrán készleteket.
„A támadóhíd elengedhetetlen a kombinált fegyveres műveletekhez. Lehetővé teszi a páncélozott járművek számára, hogy átkeljenek keskeny folyókon és árkokon, amelyek egyébként egy egész haderő lassulását okoznák” – mondta Jack Watling, a londoni székhelyű Royal United Services Institute szárazföldi hadviseléssel foglalkozó vezető kutatója a Reutersnek.
„Fontos, hogy a rohamhidak csak a támadó műveletek szempontjából kritikusak, ami azt mutatja, hogy az USA felkészíti Ukrajnát arra, hogy folytassa területének visszafoglalását” – tette hozzá Watling.
Forrás: Al-jazeera, Reuters