Az utóbbi egy évben a háború is rengeteget változott. A frontvonalak megmerevedtek, a harcoló felek pedig egymás erőforrásait próbálják felőrölni. Bár Oroszország gazdasági gondokkal küzd, hosszabb távon versenyelőnyt élvez az ukránokkal szemben, akik kénytelenek a nyugati országok támogatására hagyatkozni.
Az orosz-ukrán háború mindkét félnek rendkívül költséges. Azonban az oroszok egy dolog mindig jók voltak, a nagy számok mindig győznek. Amíg a nyugati országok támogatása kitart, addig Ukrajna biztosan állni fogja a sarat, de fennáll a veszélye, hogy a nyugati lakosság megelégeli a háborúval járó költségeket. Ezen az eshetőségen nem segít, hogy Oroszország jóval költséghatékonyabb megoldásokkal dolgozik, mint Ukrajna.
Az oroszok egyetlen Iránból vásárolt drónja körülbelül 20 000 dollárba kerül, míg az ukránok által használt légvédelmi rakéták 140 000-500 000 dollárba kerülnek. Vagyis elképesztően sokba kerül a védekezés, de legalább hétszer annyiba, mint a támadás. Ha nem sok minden változik a harcmezőn, akkor bizony az oroszok szépen lassan felőrölhetik az ukrán erőforrásokat.
Emberi erőforrás
A CaspianReport elemzéséből kiderül, hogy Oroszország egy új fajta sorozási rendszert tervez. Ennek az új programnak a neve “digitális mozgósítás” lesz. Kína szociális kreditrendszere már ismerősen csenghet, és valójában ehhez hasonló lesz az orosz kreditrendszer is. Annyi különbséggel, hogy amíg Kínában a jó pontokkal rendelkező emberek előnyben részesülnek, addig a kevés kredittel rendelkező orosz állampolgárokat a frontra küldik.
A Kremlin több milliárd rubel értékű projektje az összes közhivatal adatához hozzáfér. Ezeket összegyűjtik, elemzik, majd mindenkinek kiadnak egy besorozási kreditértéket. Aki rosszul teljesít az orosz társadalomban az “feláldozhatónak” minősül és máris mehet hazáját szolgálni a frontra. Ennek a rendszernek a segítségével a hatóságok meg tudják találni a katonaságra minden szempontból legalkalmasabb embereket. Olyan személyeket, akik alkalmasak katonai szolgálatra, de mindeközben nem hiányoznak kifejezetten az orosz gazdaságból. Vagyis az orosz vezetés képes lesz felállítani egy hadsereget szegényekből, kisebbségekből, bűnözőkből, illetve disszidensekből.
A Kremlin tavaly augusztusi sikertelen mobilizációs kísérlete után látható, hogy más módszerekkel kívánnak új katonákra szert tenni. Számítások szerint Oroszországnak jelenleg körülbelül 25 millió lehetséges katonajelöltje van. Ezzel a létező legfenntarthatóbb és leginnovatívabb sorozási rendszert létrehozva. Természetesen etikailag és morálisan megkérdőjelezhető a módszer, de nagyon fontos, hogy ez a rendszer várhatóan nem fog tömeges kivándorlást eredményezni. Várhatóan valamikor 2024 vagy 2025 környékén fog életbe lépni az új rendszer.
Ezzel a módszerrel Oroszország képes emberi erőforrást generálni anélkül, hogy a hazai viszonyokat túlságosan megbolygatná. Gyakorlatilag visszatér a Kremlin a gyökerekhez és a jól bevált emberi hullám taktikát fogja használni. Rengeteg katona, rengeteg erőt jelent, annyi különbséggel, hogy mindezt modern kontextusba helyezte az orosz vezetés. Ha ez megtörténik, nem kizárt, hogy az orosz-ukrán háború sosem fog véget érni, hanem egy befagyott konfliktussá válik, mint oly sok más háború a világban.
[hm_embed link=”https://hellomagyar.hu/2023/03/25/mik-lehetnek-kina-hatso-szandekai/” ][/hm_embed]
Source: Caspian Report
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Mi történt az első hálaadáson valójában?
Ez az egyetlen, univerzálisan érthető szó, amely globálisan megjelenik
A Curiosity kettétört egy marsi követ, meglepő dolgot talált
A MÁV vezérigazgatója cáfolja a Déli pályaudvarról szóló feltevéseket
„Felkészületlenek, mint ’41-ben” – kiszivárgott hangfelvétel Lukasenko és Prigozsin állítólagos telefonbeszélgetéséről
A Szex és New York titkai első kézből: Candace Bushnell Budapestre látogat