VIDEÓ: Oroszország szuperszonikus rakétákat lőtt ki a Japán-tengeren
Az orosz haditengerészet szuperszonikus hajóelhárító rakétákat lőtt próbaképpen egy Japán-tengeren lévő álcélpontra, közölte az orosz védelmi minisztérium.
Moskit szuperszonikus cirkálórakéta képes hagyományos és nukleáris robbanófejjel is működésbe lépni. A P-270 Moskit rakéta, amelynek NATO-jelentési neve SS-N-22 Sunburn, egy szovjet eredetű, közepes hatótávolságú szuperszonikus cirkálórakéta, amely akár 120 kilométeres hatótávolságon belül képes megsemmisíteni az ellenséges hajót.
A minisztérium közlése szerint két hajó rakétatámadást indított egy szimulált ellenséges hadihajó ellen, amely mintegy 100 kilométerre volt található, és sikeresen eltalálta a célpontot, írja a SkyNews.
Az orosz védelmi minisztérium közölte, hogy a keddi gyakorlatra a Japán-tengeren lévő Nagy Péter-öbölben került sor, de pontosabb koordinátákat nem közölt – írja az Associated Press.
Egy hete két orosz stratégiai bombázó repülőgép, amely képes nukleáris fegyverek szállítására, több mint hét órán át repült a Japán-tenger felett. Moszkva szerint “tervezett repülés” volt.
Néhány hetet Moszkva arról számolt be, hogy egy orosz tengeralattjáró a Japán-tengeren egy gyakorlat során több mint 1000 kilométerre lévő szárazföldi célpontot talált el egy Kalibr cirkálórakétával. Az orosz védelmi minisztérium március 3-án közzétett egy videót, amelyen látható, amint a rakéta előbukkan a víz alól, majd eltalál egy célpontot egy gyakorlótéren Oroszország keleti Habarovszki régiójában.
Oroszország, amely évtizedes területi vitában áll Tokióval egy csendes-óceáni szigetlánc miatt, közölte, hogy a csendes-óceáni flotta meg nem nevezett számú hajója, repülőgépe és drónja is részt vett a gyakorlatban, biztosítva a területet.
Az Ukrajna elleni háborúban is hasznát vette a technikai fölénynek, a Fekete-tengeren lévő hajókról és tengeralattjárókról indított Kalibr rakétákkal több ukrajnai célpontot, köztük erőműveket támadott.
Japán reakció
Yoshimasa Hayashi japán külügyminiszter azt mondta, hogy országa továbbra is éber marad Moszkva katonai műveleteivel szemben, ugyanakkor hozzátette, hogy a rakétakilövések után nem jelentettek károkat. “Ahogy Oroszország ukrajnai inváziója folytatódik, az orosz erők egyre aktívabbak a Távol-Keleten is, beleértve Japán környékét” – mondta Hayashi egy szokásos sajtótájékoztatón a Reuters hírügynökség szerint.
Japán nem tervezi, hogy tiltakozást nyújt be a rakétagyakorlat miatt – mondta Tasuku Matsuki, a japán külügyminisztérium Oroszországért felelős tisztviselője, megjegyezve, hogy a gyakorlat helyszíne – a Nagy Péter-öböl – orosz partnak számít, bár a két ország közötti vízre néz, írja az Aljazeera.
“Japán összességében aggódik Oroszország növekvő katonai tevékenysége miatt a japán partok körül, és nagy érdeklődéssel figyeli azokat” – mondta Matsuki az Associated Press szerint.
Szeptemberben Japán tiltakozott az Oroszország által birtokolt Kuril-szigeteken – amelyek egy részét Japán is magának követeli – tartott többnemzeti hadgyakorlatok ellen, és aggodalmát fejezte ki amiatt, hogy orosz és kínai hadihajók lőgyakorlatokat tartanak a Japán-tengeren.
- ezt is olvasd el: Japán 7000 szigetet talált, amelyekről nem is tudott
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét
Melyik régiókban és területeken található a legtöbb építkezési munka ma Magyarországon?
Játékos billentyűzetek: Precizitás, kényelem és teljesítmény