Videó: A középkori Japán büntetései
A középkori Japán a becsületről, a kötelességtudatról és a bátorságról lehet ismert, de a korszakot uraló szamuráj klánoknak volt egy sötétebb oldala is.
A bűnökért járó büntetések brutálisak és elnyomóak voltak, a lakosság ellenőrzésük alatt tartása érdekében szélsőséges kínzási módszereket alkalmaztak. Japán feudális urai voltak a sógunátus, a császár által kinevezett katonai parancsnokok, akik a császár nevében gyakorolták a katonai hatalmat. A XIV. századra a japán császárok alig voltak többek, mint bábok. A sógunok kezében volt minden valódi hatalom, írja az Ancient Origins.
Ez hatalmas szakadékot hozott létre a köznép és a szamurájok között, mivel a különböző társadalmi státuszok eltérő jogokat eredményeztek az igazságszolgáltatás előtt. A sógunátus irányította az igazságszolgáltatási rendszert, és nyíltan kiálltak felsőbbrendűségi komplexusuk mellett. Minden bűncselekményt adósságnak tekintettek, és a bűnözőktől elvárták, hogy azt visszafizessék. A büntetések között szerepelt az égetés, az emberek kettéfűrészelése és a bűnözők halálra főzése, így az akasztás kevésbé megalázó módja volt a halálnak. Ezek a középkori Japán embertelen büntetési gyakorlatai.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Isaszegi csata újrajátszása: látványos hagyományőrző csatabemutató a Szoborhegynél – képek, videó
Tudtad? 3 ezer évvel ezelőttig sötét bőrünk volt, a legtöbb európai ősünk nem fehér volt
Váratlan bizonyítékot találhattak a Biblia egyik legismertebb történetére
A történelem 7 legmeghatározóbb fegyvere
45 éve jár a kék metró második szakasza – Így épült a 3-as vonal déli szárnya
Építési engedélyt kapott a Magyar Építészeti Múzeum