A szakértő szerint a legnagyobb probléma, hogy a gépek hamarosan okosabbak lesznek az embernél, és akkor esélyünk sem lesz ellenük.
Az mesterséges intelligencia agya olyan veszélyes, mint az atomfegyverek, és félnünk kell tőle, figyelmeztet egy szakértő a Daily Star beszámolója szerint.
A jelek szerint a mesterséges intelligencia jelentette fenyegetésre legalább úgy kell tekintenünk, ahogyan a nukleáris fegyverekre. A hihetetlen gyorsasággal fejlődő technológia ugyanis azzal fenyeget, hogy túlszárnyalja a mi képességeinket.
Ezúttal a DeepAI alapítója, Kevin Baragona kongatta meg a vészharangokat a jövőt megváltoztató technológia óriási ütemű fejlődése miatt.
A sajtónak nyilatkozva kifejtette, hogy az új mesterséges intelligencia már a közeljövőben is, de hosszú távon mindenképp fenyegetést jelent az emberiségre nézve.
A mesterséges intelligencia tanulási képességeit egyre gyakrabban alkalmazzák képek és zenei alkotások létrehozására. Baragona ezt a digitális agy növekedéseként mutatja be, és a technológia mostanra már ötleteket is képes létrehozni.
Úgy véli, hogy – hasonlóan az agyunkkal kapcsolatos ismereteink hiányosságaihoz – egy napon a mesterséges intelligenciát sem fogjuk megérteni.
“Ha az embereknél okosabb számítógépeket hozunk létre, akkor mi marad az embereknek?” – veti fel a nagyon is elgondolkodtató kérdést.
„A növekedés túl gyors.”
Véleménye szerint annyira súlyos a fenyegetés, hogy nyugodtan nevezhető a szoftverek nukleáris fegyverének. „Nem nemzetek között lesz csata, hanem a mesterséges intelligencia és az emberiség között” – hangsúlyozza aggodalmait.
Nem csak ő hangsúlyozza, hogy nagy a baj
Emlékezetes, néhány nappal ezelőtt írt aggódó nyílt levelet a mesterséges intelligencia 350 fejlesztője. Megfogalmazásuk szerint: „A mesterséges intelligencia okozta kihalás kockázatának csökkentését globális prioritásként kell kezelni. Az egyéb társadalmi szintű kockázatok mellé kell helyezni, mint például a világjárványok és a nukleáris háború.”
Baragona arról is beszélt, hogy a techcégek között vannak, akik minden áron a fejlesztésen dolgoznak, míg mások óvatosabbak.
A DeepAI szoftvere például kevésbé „kemény”, azon dolgozik, hogy apránként javítsa az emberek életét. De véleménye szerint vannak az iparágban, akiket alaposan ellenőrizni kéne.
„Nem szabad olyan technológiát bevetnünk, amely erkölcstelen. Ilyen például a „deep fake”, amely segítségével klónozzák az emberek hangját és arcát” – hívta fel a figyelmet a DeepAI alapítója.
Címlapképünk illusztráció, forrás: Pixabay
Ez is érdekelhet:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Egy tokaji szálloda is bekerült Európa legjobbjai közé
Oroszország állatkerti állatokat adott Észak-Koreának a katonákért cserébe
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban