Szibéria 2500 éves ‘Jéglányának’ átka
Az “Ukok hercegnő” 2500 éves mumifikálódott maradványainak felfedezése 1993-ban Szibéria fagyos Ukok-fennsíkján figyelemre méltó esemény volt.
Miközben a modern tudományos módszerek fényt derítettek a nő személyazonosságára, halálának okára és kulturális jelentőségére, a körülötte zajló történet napvilágot látott, és a temetkezési helyéről való eltávolításával kapcsolatos rejtélyes átokról szóló történetek is szárnyra keltek, írja az Ancient Origins.
A “Jéglány”, ahogyan általában nevezik, világszerte megragadta az emberek fantáziáját. Úgy vélik, hogy magas rangú személy lehetett, valószínűleg hercegnő vagy papnő, tekintve a hozzá tartozó bonyolult temetkezési rituálékat és vele eltemetett tárgyakat. A maradványainak tudományos elemzése lenyűgöző részleteket tárt fel az életéről, például a korát, a fizikai jellemzőit és a ruházatához használt anyagokat. A Jéglány történetét azonban beárnyalta egy átokról szóló legenda.
A történetek szerint a maradványok kiásásában és szállításában részt vevőknek szerencsétlenségek sorával kellett szembenézniük. Ebbe beletartoznak a balesetek, betegségek, sőt korai halálesetek is. Bár ezek az esetek tulajdoníthatók puszta véletlennek, így ishozzájárultak ahhoz, hogy az ősi alak nyughelyének megzavarásával kapcsolatos átkot feltételezzenek.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Felcsalta debreceni lakásába, majd megerőszakolta a kiskorú lányt: kínai középvezető a gyanúsított
Jól hangzik, de az ingyenes poggyászokról szóló új uniós szabályozás drágábbá teheti a fapados repülést
Mi van a Gízai Nagy Piramisban, ha nincs benne múmia?
Magyarország legnagyobb spirituális fesztiválja 30 éves – így ünnepel a Krisna-völgy
A kínai Szucsou városa bemutatkozott Budapesten: stratégiai együttműködés kultúrában, gazdaságban és turizmusban
Ez az őrült kínzási módszer látszólag ártalmatlan, mégis tönkreteszi az elmét