Így készített Leonardo da Vinci ‘műholdas’ térképet 1502-ben
1502-ben, amikor Cesare Borgia katonai mérnökeként dolgozott, Leonardo da Vinci elvállalta Imola egyedülálló térképének elkészítését. Abban az időben az uralkodó térképek madártávlatból vagy domboldalról készültek, gyakran mitikus lényekkel díszítve. Ezek a térképek, bár vizuálisan tetszetősek voltak, nem voltak pontosak és áttekinthetőek, különösen a katonai műveletekhez.
Leonardo célja egy “ichnográfiai” térkép létrehozása volt, ahol minden felülnézetben jelenik, ami egyértelműbb ábrázolást biztosít. A modern műholdakhoz való hozzáférés nélkül da Vinci a találékonyságára és legendás képzeletére hagyatkozott. A fokok mérésére szolgáló korongos műszerrel és a tájolások rögzítésére szolgáló iránytűvel aprólékosan feltérképezte Imola utcáinak és falainak szögeit és távolságait.
Leonardo a távolságok gyalogos bejárásával vagy egy kilométer-számlálóhoz hasonló eszközzel állapította meg a szükséges mértéket. Az így készült térkép a módszerének bizonyítéka, amely bemutatja az ebben rejlő lehetőségeket, jelenti az Ancient Origins.
Bár da Vinci Imola-térképének megvoltak a maga hibái és művészi díszítései, mégis kulcsfontosságú átmenetet jelentett a mítoszokkal és érzékelésekkel átszőtt térképektől a pontos információközlésre összpontosító térképek felé. Leonardo da Vinci innovatív megközelítése megalapozta a térképkészítők következő generációinak munkáját, és előkészítette az utat a ma használt részletes és pontos műholdas térképek számára.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Magyar származású hírességeket idéz meg egy lenyűgöző animációs kisfilm
Ismét adventi vonatokkal utazhatunk a bécsi és zágrábi karácsonyi vásárokra
Egy rabszolga előzhette meg Magellánékat a Föld megkerülésében
Ez a 2 centiméternél is kisebb fosszília lehet a hiányzó láncszem az evolúcióban
Putyin hajlandó lezárni a háborút, de ez korántsem ilyen egyszerű
Tudod, mi a barbakán? Megmutatjuk a megmaradt magyarországi barbakánokat