A halottak könyve: Az ókori Egyiptom örök életre való törekvése
Az egyiptomi Halottak könyve (Book of the Dead) egy ősi vallási szöveg, amely i. e. 1550 körül jelentős szerepet játszott az egyiptomi temetkezési gyakorlatban. Varázsigéket, imákat és rituálékat tartalmaz, amelyek célja, hogy az elhunytakat a túlvilágon keresztül az istenek birodalmába vezesse.
Ez a könyv tükrözi az ókori egyiptomiak túlvilági hitét és a halhatatlanságra való törekvésüket. Útmutatást ad a veszélyes alvilágban való eligazodáshoz, a veszélyek elkerüléséhez és a megpróbáltatások leküzdéséhez. A varázsigék és rituálék személyre szabottan, az egyéni igényeknek megfelelően készültek – számol be az Ancient Origins. A Ma’at fogalma, amely a rendet, az egyensúlyt és az igazságosságot jelképezi, hangsúlyos a szövegben. Az elhunytak erkölcsi magatartására és a Ma’at Csarnokában való megítélésére összpontosít.
A Halottak könyve értékes betekintést nyújt az ókori egyiptomi vallási hiedelmekbe, kozmológiába és mitológiába. Fényt derít a halálról, a túlvilágról és a bonyolult temetkezési szertartásokról alkotott nézeteikre. A Halottak könyvének számos fennmaradt példánya felbecsülhetetlen értékű ismereteket nyújt a tudósoknak az ókori egyiptomi vallási gyakorlatról és kulturális hiedelmekről.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Isaszegi csata újrajátszása: látványos hagyományőrző csatabemutató a Szoborhegynél – képek, videó
Tudtad? 3 ezer évvel ezelőttig sötét bőrünk volt, a legtöbb európai ősünk nem fehér volt
Váratlan bizonyítékot találhattak a Biblia egyik legismertebb történetére
A történelem 7 legmeghatározóbb fegyvere
45 éve jár a kék metró második szakasza – Így épült a 3-as vonal déli szárnya
Építési engedélyt kapott a Magyar Építészeti Múzeum