Hihetetlen bejelentést tett a harvardi egyetem professzora, itt lehet az első kézzelfogható bizonyíték az UFO-k létezésére!
Egy egyetemi kutató meg van róla győződve, hogy „idegen űrhajó” maradványait találta meg a Csendes-óceán fenekén, írja a Daily Star.
Avi Loeb professzor az elmúlt néhány évben idegen űrhajók kutatásával tölti idejét. 2014-ben ugyanis egy óriási csillagközi meteorit felrobbant a Csendes-óceán felett.
A professzor a világhírű Harvard Egyetem Galileo Projektjének tagja. Ezt a projektet eredetileg is azért hozták létre, hogy földönkívülieket és idegenektől származó dolgokat találjanak a Földön.
Loeb az elmúlt két hetet a Csendes-óceán fenekének kutatásával töltötte. Most pedig úgy véli, hogy 50 apró vasgömb alakú töredéket talált egy meteorból, amely 2014-ben Pápua Új-Guinea partjainál csapódott a vízbe.
Az IM1 névre keresztelt meteorit egészen pontosan január 9-én hajnali 3:05 körül robbant fel az óceán felett. Most pedig Loeb és csapata megszerezhette egyes részeit.
A professzor elmondása szerint: „A gömbök többségét az IM1 legvalószínűbb útvonala mentén találták meg.”
„Tekintettel az IM1 nagy sebességére és rendellenes anyagszilárdságára, a forrása a Naprendszertől eltérő természeti környezet vagy egy földönkívüli technológiai civilizáció lehetett” – tette hozzá a Loeb.
Sosem találtak még ilyen szilárd anyagot
A professzor beszámolt arról is, hogy arra jutottak, hogy az anyag szilárdsága többszöröse mind a 272 olyan űrkő szilárdságának, amelyek a NASA által készített katalógusban szerepelnek.
„Soha nem érkezett még csomag hozzánk egy kozmikus szomszédtól. Ez lehet az első alkalom, hogy az emberek a csillagközi anyagra teszik a kezüket” – mesélte Loeb lelkendezve.
A csapatnak egyébként 22 különböző kutatásra volt szüksége, hogy megtalálják a gömböket.
Egy nemrégiben közzétett naplóbejegyzésében Loeb professzor azt mondta, hogy szeretne rövid időn belül sokkal többet megtudni arról, hogy miből is állnak a tárgyak.
Azt is megjegyezte, hogy az utazáshoz használt hajón, a Silver Staron volt egy óriási mágnes, amellyel a keresést végezték, de azt folyamatosan „fekete por” borította.
Azt állítja, először azt hitte, hogy vulkáni hamu, de egy héten belül rájöttek, hogy egy milliméternél is kisebb, milligrammos tömegű fémgolyókról van szó valójában.
Címlapképünk illusztráció, forrás: Rawpixel
Ez is érdekelhet:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
A legendás Orient Expresszen utazhatsz Budapestről Párizsba
A „rabul” ejtő Salamon-torony
Újra megnyitotta kapuit Magyarország egyik ikonikus szállodája
Még idén megnyílik a Biodóm, ráadásul állandó jelleggel
Putyin az egyik legjobb emberét küldi Washingtonba tárgyalni
A CERN egy még nagyobb részecskegyorsítót tervez a Nagy Hadronütköztető mellé