A delfinek hadviselésben játszott szerepéről már számtalan hírt hallottunk. Tudjuk, hogy több katonai nagyhatalom is alkalmaz delfineket a haderejében, de vajon mire használják őket? Bár a delfinek tudnak agresszívak lenni, azért más harcban jártas állatokhoz képest nem éppen tűnnek a legalkalmasabb állatoknak hadi célokra.
A delfinek rendkívül okos állatok, de harci képességeik megkérdőjelezhető. Ennek ellenére az orosz hadseregben számtalan palackorrú delfint alkalmaznak. Ezeket a delfineket leginkább Szevasztopol védelmére szokták alkalmazni a Fekete-tenger vizeiben. A Science Alert szerint ezeket az állatokat leginkább a búvárok távoltartására szokták alkalmazni.
Az elmúlt hetekben egyébként megugrott a tengeri emlősök karámjaimnak a száma. Ebből arra lehet következtetni, hogy az orosz hadsereg egyre több delfint mozgósít.
Mire jók a delfinek?
A delfinek nem fognak megküzdeni a búvárokkal, ez szinte egészen biztos. A delfinek leginkább hírszerzőként funkcionálnak a vizekben. Egyrészt idomárjaiknak információkat tudnak szolgáltatni arról, ha búvárok vannak egyes területeken. Ugyanígy jeladókkal meg tudnak jelölni búvárokat is, ezzel is leleplezve a jelenlétüket.
Mivel a delfinek elképesztően gyorsan tudnak úszni, így a búvároknak esélyük sincs arra, hogy lerázzák ezeket az állatokat. Emiatt a búvároknak, akik észrevétlenül próbálnak átsurranni az ellenséges vonalakon esélyük sincsen, hiszen a delfinek le fogják őket leplezni. Egy palackorrú delfin akár 29 kilométerórás sebességgel is képes úszni. Ehhez képest még a legjobb úszók is pusztán 10 kilométerórás sebességgel képesek csak úszni.
Jelenlegi információk alapján körülbelül 7 delfin lehet a kikötő környéki vizekben. Ha azonban máshol lenne rájuk szükség, akkor specifikusan erre kialakított csónakokban át lehet őket szállítani más helyekre is.
Ráadásul a delfinek mellé egyéb védelmi taktikák is társulnak. Torpedó elleni hálók, rakétavetők, aknák és egyéb más rendszerek is védik Szevasztopol kikötőjét. Ezeknek a védelmi rendszereknek a kiépítésére bőven volt idejük az oroszoknak 2014 óta.
A delfineken kívül egyébként az oroszok úgynevezett “kémbálnákat” is bevetnek. Ezeket felszerelés szállítására is szokták alkalmazni, illetve saját felszereléssel is rendelkeznek, amelyeket elméletileg megfigyelési célokra is tudnak használni. Ezeket a bálnákat abból lehet felismerni, hogy szokatlanul barátságosak az emberekkel. Azonban egyik ország sem hajlandó sokat mondani arról, hogy mire is használják ezeket az állatokat, sem azt, hogy mit tudtak meg más országokról a kérdésben.
A delfinek és vízi emlősök bevetése nem új keletű dolog, hiszen már a 60-as évek óta folyamatosan zajlik a kiképzésük, illetve nem csak az oroszok vetnek be állatokat. Bár először furcsának tűnhet a delfinek alkalmazása hadi célokra, de a mélyebbre ásunk akkor egészen sok értelme van. Olyannyira, hogy az oroszok és az amerikaiak már évtizedek óta használják ezeket az állatokat különböző célokra. Többek közt vízalatti aknák keresésére is szokták alkalmazni őket.
Ezeket a cikkeket is érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Ahol leghalálosabb kórokozók lakoznak: Az Egyesült Államok titkos laborja
A világ leggyorsabb tesztpályája, ahol kanyaródás nélkül lehet maximális sebességgel száguldani
VIDEÓ: A világ legnagyobb halszaporodóhelyét fedezték fel
A magyar ipar úttörője, az ágyúk és vasúti kerekek mestere: Ganz Ábrahám
Miért nem tudjuk a villámokat energiafejlesztésre használni?
Mi a legnagyobb eddig ismert prímszám?