Anglia legrégebbi útja majdnem elveszett örökre
Anglia legrégebbi útja, az Icknield Way, több mint 160 kilométeren keresztül húzódik Délkelet-Angliában, és az emberek évezredek óta járják. Ennek a történelmi útnak egy része azonban majdnem örökre elveszett az 50-es és 60-as években a közutak feltérképezése során felmerült következetlenségek és helyi ellenállás miatt.
Ennek orvoslása a 2000. évi “Countryside and Rights of Way Act”-tel (Törvény a vidéki területekről és az úthasználati jogokról) kezdődött, amely 2026. január 1-jéig adta Angliának az összes gyalogút dokumentálását. A Ramblers jótékonysági szervezet válaszolt a kihívásra, és több ezer embert vont be a közös erőfeszítésbe, hogy a modern technológia segítségével felkutassák és rögzítsék a hiányzó ösvényeket – írja az Ancient Origins.
Bár egyes földtulajdonosok talán kevésbé lelkesedtek azért, hogy a nyilvánosság felfedezze a birtokaikon átvezető utakat, a projekt célja, hogy kizárólag történelmi bizonyítékokra támaszkodjon. A határidő lejártához közeledve Anglia egy évezredes folyamat végét látja, amely az ősi Icknield Way-t és számtalan más ösvényt hoz vissza az ismeretlenség széléről.
A történelem egyedülálló pillanata, amikor a modern térképezési technológia és a népi tudásban gyökerező hagyomány keresztezi egymást, dönti el, hogy ezek az ösvények megmaradnak az utókor számára, vagy örökre elvesznek.
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Mátyás kori várkastélyt építenek újjá
Új Ryanair járat indul Budapestről egy csodás horvát tengerparti városba
Ezek Magyarország legbiztonságosabb települései: tavaly egyetlen bűntényt sem regisztráltak
Ausztria is lezár 21 magyarországi határátkelőt
Varázslatos koreai udvari hímzések Budapesten
Saját magában ejthette csapdába prédáját a darázsfaj, amely a dinoszauruszok korában élt