Evolúciós gyorstalpaló, így alakult ki az emberi faj
Az emberi evolúció évmilliókat ölel fel, és alakította fajunkat olyanná, amilyenek ma vagyunk. Legközelebbi rokonaink, a csimpánzok hasonlítanak ránk, mégis határozott különbségek vannak közöttünk.
Körülbelül hétmillió évvel ezelőtt a Sahelanthropus bolyongott a bolygón, pontos helye evolúciós vonalunkban bizonytalan. A két-négymillió évvel ezelőtt élt ausztralopitekuszok felegyenesedve jártak, de megőrizték a fára mászás képességét.
A Homo habilis és a Homo erectus, azaz az ügyeskezű és a felegyenesedett ember jelentős mérföldkövek voltak, derül ki az Anciet Origins beszámolójából. A Homo erectus nagyobb agyával és kisebb arcmérettel kétmillió évig virágzott Afrikán kívül. Ezután megjelent a heidelbergi ember, még nagyobb agyvelővel, és széles körben elterjedt Európában, Ázsiában és Afrikában. A neandervölgyiekkel közös ősük továbbra is tisztázatlan, de együttélésük bonyolult dinamikáról árulkodik.
Végül a Homo sapiens a neandervölgyiek és a gyeniszovaiak mellett alakult ki. A környezeti tényezők és a versengés valószínűleg kihalásra kényszerítette a többi emberformát, így a Homo sapiens maradt a domináns és egyetlen túlélő faj. Történelmünk során az alkalmazkodás, az innováció és az egyedi tulajdonságok kialakulása alakította az emberi evolúciót. Őseink múltjának feltárása feltárja fajunk lebilincselő történetét és a földi élet hatalmas szövevényében elfoglalt helyünket.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Miért lélegezik szinte minden élőlény oxigént?
Mennyire van szükségünk az agyunkból a túléléshez?
Hogyan is történt pontosan a fukusimai atomerőmű-baleset?
A világ legmagasabb tervezett felhőkarcolói
Átírhatja a történelemkönyveket ez a két, 7000 éves női holttest!
Magyar kutatók segítségével tettek meglepő felfedezést a földi élet fejlődésével kapcsolatban