A mai fotókkal telt világban ritkán találni olyat, amelynek tényleg jelentősége van. Minél távolabbra megyünk vissza az időben, annál kevesebb, de annál jelentősebb képet találhatunk. Az egyik ilyen rendkívül híres képet a „legintelligensebb fényképként” szokták emlegetni. Ezen a képen együtt láthatók a 20. század legnagyobb elméi.
A 19.század végén rengeteg érdekes dolog történt. Elképesztően hatalmas fejlődésnek indult a világ, amely egyben a háborúknak volt köszönhető, illetve a számtalan rendkívüli elmének, akik egy időben kerültek a világra. Az ipar fejlődött, és a világban minden felgyorsult. Volt idő, amikor azt hitték már nincs mit felfedezni a fizikában, mert már mindent tudnak. Ekkor fedezték fel a kvantumfizikát, amely teljesen felforgatta a világról alkotott képünket.
Isaac Newton és James Clerk Maxwell után sokan úgy gondolták, hogy már csak a mérések pontosítására lesz szükség, de semmi új nem lesz a nap alatt. Ekkor érkeztek folyamatosan az újabb és újabb felfedezések, amelyek mindent felforgattak. Hogy párat említsünk: röntgensugárzás, fényelektromos jelenség, nukleáris sugárzás és az elektronok.
A rengeteg felfedezés miatt szükségesnek érződött, hogy összehozzák a világ legnagyobb elméit. Ez lett az 1927-es ötödik Solvay konferencia, amelyet Ernest Solvay kémikus rendezett meg.
A legintelligensebb fotó
A konferencia hatásait a mai napig is érezni lehet. Ez a konferencia, más konferenciák egész sorozatát indította el, amelyek még a 21.században is tartanak. A konferencián 29-en vettek részt, ebből 17-en voltak, vagy lettek Nobel-díjasok. Olyan emberek vettek részt a konferencián, mint Marie Curie, Henri Poincaré, Albert Einstein. Einstein egyébként ekkor a konferencia második legfiatalabb tagja volt — írja az Open Culture.
Einstein úgy írt a konferenciáról, hogy semmi pozitív nem származott belőle. A klasszikus fizika elméletei megdőltek, de az új elméletek nem vezettek még semmire. A tudósok napokon át vitatkoztak, majd 3 évvel később a következő konferencián tovább folytatták.
Bár a konferencia akkor még nem vezetett feltétlenül eredményre, az egészen biztos, hogy talán a tudomány történetének egyik legfontosabb eseménye volt. Ahol nem csak a kor, de talán az emberiség történelem legnagyobb elméi gyűltek itt összes, valami egészen hihetetlen folyamatot elindítva.
Ekkor készült a híres fénykép, ahol ezek a csodálatos elmék együtt láthatól. A kép eredetileg fekete fehér volt, de mára már létezik színezett változat is. A fényképen látható emberek teljes névsora az alábbiakban látható balról jobbra haladva.
Első sor: Irving Langmuir, Max Planck, Marie Curie, Hendrik Lorentz, Albert Einstein, Paul Langevin, Charles-Eugène Guye, C.T.R Wilson, Owen Richardson.
Középső sor: Peter Debye, Martin Knudsen, William Lawrence Bragg, Hendrik Anthony Kramers, Paul Dirac, Arthur Compton, Louis de Broglie, Max Born, Niels Bohr.
Hátsó sor: Auguste Piccard, Émile Henriot, Paul Ehrenfest, Édouard Herzen, Théophile de Donder, Erwin Schrödinger, JE Verschaffelt, Wolfgang Pauli, Werner Heisenberg, Ralph Fowler, Léon Brillouin.
Ezeket a cikkeket is érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon
Elképesztő: a gízai nagy piramisnak nem 4, hanem 8 oldala van
3200 évvel ezelőtt több civilizáció is egyszerre, rejtélyes módon hullott szét