A Szahara elveszett városairól még mindig nem tudunk eleget
Nigerben, a Szahara kietlen területének mélyén az ősi kszarok, vagy más néven erődített települések rejtélye még mindig megoldatlan. Ezek a hihetetlen építészeti csodák, amelyek többek között Fachiban találhatók, sóból és agyagból készültek, tehát csakis kizárólag abból, amit a zord sivatagi környezet felkínált.
Ezen települések történelme nagyrészt dokumentálatlan maradt, gyakran a régió távoli fekvése és a zord éghajlati viszonyok miatt. Ezek a kszarok, amelyek egy letűnt korszak délibábjai a száraz sivatagban, zavarba ejtették a történészeket, régészeket és felfedezőket egyaránt, akik igyekeznek megfejteni ezeknek az elfeledett szaharai metropoliszoknak a rejtélyes múltját, számolt be róla az Ancient Origins.
A Szahara nigeri kszarjai nem pusztán történelmi emlékek, ahogyan az a francia AFP hírügynökség videójában is látható. Ezek a települések az emberi ellenálló képesség és alkalmazkodás különleges szimbólumai. A világ egyik legzordabb környezetében való létezésük a fékezhetetlen emberi szellemről és őseink találékonyságáról tanúskodik. Az ezeket az elveszett városokat övező örök rejtély számos megválaszolatlan kérdéshez kötődik eredetükkel, céljukkal és az egykor büszkén tornyosuló falaikon belül virágzó közösségekkel kapcsolatban.
Érdemes elolvasni:
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
Újra látható lesz a Budavári Palota északi szárnyán a Hungária szoborcsoport
Putyin szerint az ukrajnai háború globális méreteket ölthet
Megtalálták az eddigi legősibb ábécét, és 500 évvel régebbi, mint a korábbi rekordtartó
Űrhajó? Dehogy! Egy tanulmány szerint egy fejlett idegen civilizáció az egész csillagrendszerét terelheti
Létezett a természetben is nukleáris reaktor, és kevesebb, mint 2 milliárd éve még aktív volt
Eddig ismeretlen vulkánt fedeztek fel Magyarországon